Były przeciwnik Mateusza Gamrota, w rozmowie z dziennikarzem CBSS Sport Lukiem Thomasem potwierdził, że werbalnie zaakceptował potyczkę z Armanem Tsarukyanem. Możliwe, że starcie zobaczymy jeszcze w tym roku. Ponadto, zdradził też, co usłyszał od Polaka zaraz po walce.

Beneil Dariush (22-5) – bo o nim mowa, okupuje aktualnie 4-tą pozycję rankingu wagi lekkiej UFC. Z dwóch ostatnich pojedynków wychodził zwycięsko, a starcie z „Ahalkalaketsem”, byłoby nie lada gratką dla fanów MMA. Sam zawodnik nie kryje podekscytowania, i zapewnia że słownie, zaakceptował już to zestawienie. Zaznacza jednak, że nie ma tego na papierze i nie zna szczegółów.

To jest to, co mi mówili, ale nie wiem nadal gdzie, nic nie jest podpisane. Kiedy dostanę kontrakt, będę mógł powiedzieć – to jest to, ale… Tak. Myślę, że to się wydarzy. Jestem podekscytowany. (…) Zaoferowali mi to. Powiedziałem – tak. Zgodziłem się. Mam nadzieję, że oni (obóz Ormianina, przyp. red.) też się zgodzą, ale tak jak powiedziałeś – nic nie ma jeszcze na papierze. (…) Mówili o grudniu, nie jestem pewien kiedy dokładnie, ale w grudniu.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Zapytany o to, co myśli na temat Armana Tsarukyana (20-3), już w pierwszym zdaniu porównał go, do reprezentanta ATT i Czerwonego Smoka. Dodał, iż oglądał ich walkę, i że była świetna.

Jest przyszłością tej dywizji, jak Gamrot. To dzieciaki, obaj są młodzi, bardzo młodzi. Podstawy – wygląda na to, że Arman ma lepsze sprowadzenia i kończenie sprowadzeń. Ale Gamrot jest lepszy w kulankach. I dlatego pod koniec rundy czwartej, piątej i może trzeciej, był w stanie czysto go sprowadzać i kontrolować.

W dalszej części wywiadu został zapytany o siłę Kudowianina. Wspomniał również, co „Gamer powiedział mu zaraz po walce i co przerażało go w Polaku. 

Zdecydowanie był silny. To śmieszne, ponieważ Gamrot podszedł do mnie zaraz po walce, i powiedział mi: człowieku, jesteś bardzo silny. A ja pomyślałem o nim dokładnie to samo. (…) Jedną rzecz jeszcze powiem. Co przerażało mnie w Gamrocie. Nie mogłem uwierzyć w to nawet po walce. To jego szybkość. Myślę, że jedną rzeczą, której ludzie nie rozpoznają, jest szybkość. On jest właściwie dużo szybszy ode mnie. Ale oglądałem jego walki i widziałem, że był szybszy również od innych zawodników, z którymi walczył.

Zobacz także: Bielski wraca do kategorii średniej – zawalczy na KSW 88

Całość rozmowy zobaczysz tutaj:

Autor: Adrian Gawłowski

Źródło: YouTube/Luke Thomas, fot. Grafika: InTheCagePL | Jeff Bottari/Zuffa LLC, Instagram/Arman Tsarukyan