Szef UFC Dana White potwierdził, że nie stanie na przeszkodzie, aby Alex Volkanovski przeniósł się do kategorii lekkiej.

Za niespełna dwa tygodnie Alex Volkanovski (24-1) spróbuje ostatecznie zakończyć historyczną rywalizację z Maxem Hollowayem (23-6). Po raz trzeci zmierzą się o tytuł wagi piórkowej UFC, a ponieważ Australijczyk ma bilans 2-0, nie dziwi fakt, że wielu fanów faworyzuje go w tej walce, dzięki czemu może stać się prawdopodobnie największym mistrzem wagi do 145 funtów w historii UFC.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy słyszeliśmy, jak „The Great” dyskutował o potencjalnym awansie do wagi lekkiej, a Dana White uważa, że Volkanovski ma do tego prawo, jeśli tylko tego zapragnie.

Volkanovski jest jednym z tych zawodników, którzy zasłużyli sobie na szacunek wszystkich, tak bym powiedział. Wiesz, ma przed sobą walkę z Hollowayem, która prawdopodobnie ma sens, aby to zrobić. Jeśli Alex wygra, wtedy nie trzeba będzie już o tym słyszeć, a on będzie mógł robić, co zechce. Jeśli chce awansować i zmierzyć się z kimś z wagi lekkiej lub cokolwiek innego, jestem gotowy na wszystko, czego chce.

stwierdził White.

źródło: sportskeeda.com