Trener Łukasz Zaborowski typuje nokaut i odkrycie roku 2017 w polskim MMA

75

Trener między innymi takich zawodników i zawodniczek jak Marcin Wrzosek i Karolina Kowalkiewicz – Łukasz Zaborowski wytypował nokaut i zawodnika, którego uważa za największe odkrycie minionego, 2017 roku w polskim MMA.

Najlepszym nokautem zdaniem trenera Shark Top Team jest KO Oskara Piechoty na Jasonie Radcliffie, który miał miejsce podczas pojedynku o pas mistrzowski dywizji średniej organizacji Cage Warriors:

Rok 2017 dla Oskara Piechoty to chyba najlepszy rok w jego karierze piec wygranych pojedynków i wygrana walka w UFC. Trudno było mi się zdecydować który z jego nokautów zasłużył według mnie na KO roku, wahałem się pomiędzy nokautem przez wysokie kopniecie na gali Spartan Fight a tym na Cage Warriors. Mój typ to genialny lewy sierpowy w tempo po którym Oskar został mistrzem CW a jak się potem okazało dal mu tez awans do UFC.

Natomiast za odkrycie roku uważa reprezentanta Berkut Arrachion Olsztyn, 21-letniego Jakuba Wikłacza (7-2-1):

3 wygrane i jedna porażka na gali ACB gdzie Jakub wskoczył na ostatnia chwile i przegrał po bardzo dobrej walce. Pomimo tej porażki Wikłacz pokonał kolejno bardzo mocnego Sebastiana Przybysza, Błażeja Majdana i Piotrka Wróblewskiego. Znam Jakuba juz jakiś czas i widząc postęp reprezentanta Berkut Arrachion Olsztyn jestem pewien ze na koniec 2018 roku nie będzie już młodym gniewnym a zawodnikiem który walczy o czołowe miejsca w rankingach już teraz uważam że jest on w stanie poddać każdego zawodnika.