Jeden z trenerów American Top Team – Marcos DaMatta, opowiedział o dużym progresie oraz etosie pracy “Alhakalaketsa”. Dodał również, co myśli na temat jego najbliższego przeciwnika.

13 kwietnia 2024 roku, podczas jubileuszowej gali UFC 300, Arman Tsarukyan (21-3) zmierzy się z Charles’em Oliveirą (34-9). Zwycięzca tego pojedynku będzie prawdopodobnie kolejnym pretendentem do tytułu kategorii lekkiej. Jej aktualnym mistrzem wciąż jest Islam Makachev, który w 2019 roku pokonał “Alhakalaketsa” jednogłośną decyzją sędziów.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Jeden z trenerów klubu American Top TeamMarcos “Parrumpa” DaMatta w rozmowie z MMA Junkie opowiedział o tym, jak do treningów podchodzi reprezentujący Rosję Ormianin oraz co myśli na temat jego najbliższego rywala:

Sposób w jaki pokonał tak niesamowitego zawodnika jakim jest Dariush… Wiesz, po prostu pięknie było to zobaczyć. Tak jak jego rozwój. Od pierwszej walki z Islamem, kiedy prezentował się po prostu jako grappler czy zapaśnik, do teraz – kiedy nokautuje ludzi. Niesamowicie się patrzy na tego gościa, jak bardzo się angażuje. Kiedy jest w gymie, cały czas uczy się z wszystkimi trenerami. Cudownie widzieć, że w końcu osiąga to na co zasługuje. Ponieważ od długiego czasu prosiliśmy o to, o przeciwnika który jest przed nim w rankingu ale nikt nie chciał z nim walczyć. Ludzie którzy byli za nim – nie chcieli ponieważ wiedzieli, że będzie to ciężkie stracie. Ci, którzy byli przed nim – nie chcieli stracić swojej pozycji w rankingu. Teraz? Nie mamy jeszcze walki o tytuł, ale mamy legendę. Gościa który, moim zdaniem, jest nawet bardziej niebezpieczny niż Islam, ponieważ jest niebezpieczny wszędzie. Jest dobrym stójkowiczem, niesamowitym zawodnikiem Jiu-jitsu. Moim zdaniem jest prawdopodobnie najlepszym finiszerem w historii UFC. (…) Bardzo go szanujemy. Wiemy, że przed nami ciężkie zadanie. Dla Armana nie liczą się pieniądze, kobiety, nic. On po prostu chce być mistrzem. Ma obsesję na tym punkcie. Chcemy być pewni, że robimy wszystko aby odniósł sukces w tym pojedynku, a później z Islamem, kiedy ten będzie gotowy walczyć.

Zobacz także: „Tomek delikatnie postąpił po świńsku” – „Diablo” komentuje walkę Adamek – Khalidov 

Źródło: YouTube / MMA Junkie. Fot.: Instagram / Marcos “Parrumpa” DaMatta, Instagram / Charles Oliveira