Jak już Was dzisiaj informowaliśmy rywalem Mariusza Pudzianowskiego (13-7) w walce wieczoru na KSW 59 będzie Serigne Ousmane Dia (2-0).

Polak w wywiadzie dla polsatsport.pl wyznał, że zdaje sobie sprawę z atutów swojego rywala i wie, że za wszelką cenę musi uważać, aby nie dać się sprowadzić do parteru.

To jest zapaśnik i trzeba będzie uważać, żeby nie obalił. Co prawda mnie ciężko położyć, ale gdy wejdzie efekt zmęczenia, to można samemu się wyłożyć. To kawał chłopa i gdyby się na mnie położył, to mamo ratuj. To mistrz Senegalu w zapasach. To nie jest styl wolny, to nie jest „klasyk”. To troszeczkę podchodzi pod MMA, gdzie walczą i boksują. Do tego walczy w wadze ciężkiej i jest mistrzem w swojej dziedzinie. Może nie ma doświadczenia w MMA, ale jest to zapaśnik i robił to całe życie. Trzeba będzie się pilnować. Dodatkowo wielki chłop – większy i wyższy ode mnie. Prawdopodobnie więc będziemy mieli wagę open. Przede wszystkim nie dać się złapać i nie dać się położyć na plecy. Z resztą to już sobie poradzę. Amatorem nie jestem, bo leci już dwunasty rok w MMA i setki sparingów na koncie. Jak to powtarzam – tanio skóry nie sprzedam. Samo nic się nie zrobiło.

powiedział Mariusz Pudzianowski.

„Pudzian” zdaje sobie sprawę, że jest już na ostatnim etapie swojej kariery oraz dodał, że już nie zamierza walczyć z dużo młodszymi zawodnikami.

Jestem realistą. Skupiliśmy się na zawodnikach między 38-45 lat. Nie będę bił się z zawodnikiem, który ma 27 lat i jest głodny walk. Ja już jestem u schyłku swojej kariery. Jak zawalczę jeszcze cztery razy, to uklęknę i pójdę do kościoła. Powoli trzeba będzie spakować walizki i skupić się na trenowaniu tych młodych, bo jeżeli Mariusz mógł, to oni też mogą.

podsumował.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Mariusz Pudzianowski walczy w MMA od 2009 roku. Przez ten czas stoczył 20 pojedynków z czego wygrał 13 z nich. W swoim ostatnim boju na KSW 51 pokonał przez TKO Erko Juna (3-2) powracając na ścieżkę z rzędu po dwóch porażkach z rzędu.

Gala KSW 59 odbędzie się 20 marca.

Zobacz także: Stefan Struve przechodzi na sportową emeryturę

źródło: polsatsport.pl