Tybura vs Lewis na filipińskim UFC Fight Night 97

36

Stało się! Twitterowe wyzywanie do walki Marcina Tyburę (14-2) przez Derricka Lewisa (16-4 1NC) zostało oficjalne zatwierdzone jako starcie na gali UFC Fight Night 97, która odbędzie się 15 października. Dla Polaka jest to wysokie podniesienie poprzeczki po ostatniej wygranej.

Co łączy Marcina Tyburę i Derricka Lewisa? Obaj pokonali Damiana Grabowskiego, obaj walczyli na gali UFC w Zagrzebiu, obaj zwyciężali w swoich ostatnich walkach.

Derrick Lewis stoczył w tym roku już trzy walki i wszystkie trzy wygrał. W ostatnim pojedynku wypunktował na pełnym dystansie twardoszczękiego Roya Nelsona, a wcześniej znokautował w pierwszych rundach Gabriela Gonzagę i Damiana Grabowskiego.

Marcin Tybura karierę w UFC na dobrą sprawę dopiero rozpoczyna. W swoim debiucie na gali w Chorwacji przegrał decyzją sędziowską z Timothym Johnsonem, a na odbywającej się niecałe dwa tygodnie temu gali UFC Fight Night 92 efektownie znokautował Viktoa Pestę wysokim kopnięciem na głowę. Z całą pewnością Lewis będzie najtrudniejszym rywalem w jego dotychczasowej karierze.