Tyron Woodley nie wyklucza przejścia do dywizji średniej pod koniec roku

źródło: youtube.com

The Chosen One jest mistrzem UFC dywizji półśredniej od 2016 roku, jednak coraz częściej wspomina o przejściu wyżej, gdzie chciałby zakończyć karierę zawodową posiadając pas. Podczas wczorajszej rozmowy w Ariel Helwani’s MMA Show zawodnik zapowiedział, że zmiana kategorii wagowej może nastąpić jeszcze w tym roku.

Tyron Woodley (19-3) jest królem dywizji półśredniej, a kolejka zainteresowanych żeby odebrać mu tytuł wydaje się nie mieć końca. Ostatnim śmiałkiem był Darren Till (17-1), który do walki z mistrzem wchodził z nieskazitelnym rekordem. Został on jednak poddany przez Woodleya w drugiej rundzie pojedynku.

Zobacz także: UFC 228: Tyron Woodley pokazuje Darrenowi Tillowi miejsce w szeregu [WIDEO]

W najbliższym starciu The Chosen One zmierzy się z Kamaru Usmanem (14-1), który walkę o pas wywalczył sobie 9 zwycięstwami z rzędu w UFC. Zawodnicy spotkają się w oktagonie 2 marca na UFC 235.

Zobacz także: „To już domknięty temat” – Tyron Woodley vs. Kamaru Usman na UFC 235

Nie wiadomo ile jeszcze pojedynków Woodley zamierza stoczyć tej kategorii wagowej, jednak coraz głośniej zapowiada przejście do dywizji średniej. We wczorajszej rozmowie z Arielem Helwanim sugeruje jeszcze ten rok.

Chodzi o mój biznes i ludzi w dywizji średniej. Muszę też uważać. Mogę przeskoczyć do tej kategorii na koniec roku […] Czemu nie? Czemu nie? Wyczyszczę dywizję półśrednią i pójdę wyżej, żeby zbić raz jeszcze Gasteluma albo pokonać Roberta Whittakera. Obydwaj są półśrednimi. Po prostu nie zbijają wagi.

Faktycznie obydwaj zawodnicy walczyli wcześniej w kategorii, w której aktualnie króluje Woodley. Jednak Robert Whittaker (20-4) aktualnie jest mistrzem dywizji średniej i zmierzy się w obronie pasa z Kelvinem Gastelumem (15-3) właśnie, na UFC 234.

Zanim jednak Woodley zrealizuje swoje plany na przyszłość, przed nim jeszcze jedno starcie z byłym posiadaczem pasa tymczasowego – Colby Covingtonem (14-1). Pytanie czy dojdzie do skutku?

źródło: bjpenn.com, sherdog.com, youtube.com