(Foto: UFC)

Niezwykle emocjonująca, pełna nienawiści gala UFC 182 już dziś. W walce wieczoru o pas w wadze półcięzkiej fenomenalny Jon Jones skrzyżuje rękawice z niepokonanym olimpijczykiem w zapasach Danielem Cormierem. Zapraszamy na typowanie redakcyjne. 

Jon Jones (20-1) vs. Daniel Cormier (15-0)

Marek: Dawno nie było tak złej krwi między zawodnikami w walce o pas. Pojedynek z potężnym ładunkiem emocjonalnym zawsze cechuje nieprzewidywalność. #1 P4P – Jon Jones wydaje się być faworytem z olimpijczykiem w zapasach Danielem Cormierem. Zasięg, doświadczenie i chyba kondycja po stronie zawodnika Grega Jacksona. Ja jednak upatruję szansę Cormiera. DC posiada fenomenalną bazę zapaśniczą i wydaje się że kilkukrotnie może zmusić mistrza do walki z pleców. Decydujące będą trzy pierwsze rundy, mistrzowskie starcia powinny należeć do Jonesa. Będzie to najważniejszy w karierach obu zawodników pojedynek. Stawiam na starszego i bardziej utytułowanego zapaśnika. Pas zmieni właściciela. #AndNew!

Typujący Jonesa: Damian, Mariusz, Michał G, Krzysztof

Typujący Cormiera: Michał M, Marek

Donald Cerrone (25-6, 1 NC) vs. Myles Jury (15-0)

Krzysztof: Kowboj z Denver staje naprzeciwko Furii z Sandiego. Pojedynek rodem z dzikiego zachodu odbędzie się w octagonie UFC. Szala pojedynku jest wielka, wygrany z tego pojedynku mocno zbliży się do walki o pas mistrzowski, a przegrany obejdzie się smakiem. Cerrone wygrał pięć kolejnych walk w tym cztery przed czasem, z kolei Jury nie zaznał jeszcze smaku porażki. Wydaje mi się, że walka będzie toczona na pełnym dystansie, a o wygranym z tego pojedynku zadecydują punktowi. Stawiam, że w tym przypadku wygra młodość, czyli Myles Jury.

Typujący Cerrone: Damian, Mariusz, Michał G

Typujący Jurego: Krzysztof, Michał M, Marek

Brad Tavares (12-3) vs. Nate Marquardt (33-13, 2 NC)

Michał G: Obaj zawodnicy ostatnie kilka występów nie mogą zaliczyć do udanych . Tavares przegrał swoje ostatnie dwie walki natomiast Nate Marquardt po przejściu do UFC zanotował tylko jedno zwycięstwo na trzy walki w organizacji braci Fertitta . Dla obu będzie to arcy ważna walka która może posłużyć jako pokazanie kto liczy się jeszcze w tej grze. Biorąc pod uwagę styl walki Marquardta ta walka nie potrwa długo i skończy się przed poprzez poddanie lub KO.

Typujący Tavaresa: Michał M

Typujący Marquarta: Mariusz, Marek, Krzysztof, Michał G

Kyoji Horiguchi (14-1) vs. Louis Gaudinot (6-3)

Michał M: Horiguchi. Na tym mógłbym skończyć. Japończyk jest ogromnym faworytem i absolutnie nic nie powinno mu stanąć na przeszkodzie. Japończyk mając rekord 3-0 staje przed życiową walką. Wygrana może wywindować go w absolutny top tej wagi. Louis Gaudinot nie powinien zagrozić azjacie. Sądzę że walka skończy sie w pierwszej rundzie przez efektowny nokaut jak to ma w stylu Kyoji.

Typujacy Horiguchiego: Michał M, Krzysztof, Marek, Damian, Michał G

Typujący Gaudinota: Mariusz

Hector Lombard (34-4-1, 1 NC) vs. Josh Burkman (27-10)

Mariusz: Jako fan Hectora nie zamierzam być obiektywny, choć z drugiej strony nie skłamię jeśli napiszę, że to właśnie Kubańczyk jest faworytem tego starcia. Burkman wraca po 4-letnim rozstaniu z UFC, jego rekord w oktagonie tej federacji to 4-6, później wygrał 9 walk i 2 przegrał. Z kolei kto widział przegrane walki Lombarda ten wie, że to były decyzje na włosku, sam nie zgadzam się z decyzją na korzyść Okamiego, a już na pewno nie jestem sobie w stanie wypunktować walki z Boetschem na korzyść Amerykanina. Burkman jest z pewnością sporym wyzwaniem, i nie będzie to spacerek, ale wydaje mi się, że przegra na pełnym dystansie. Hector Lombard, jednogłośna decyzja.

Typujący Lombarda: Damian, Mariusz, Michał G,  Krzysztof, Damian

Typujący Burkmana: Michał M