UFC 214 – typowanie

Grafika: UFC

Wielki, majestatyczny, kontrowersyjny i długo wyczekiwany rewanż między mistrzem Danielem Cormierem a byłym dominatorem kategorii półciężkiej Jonem Jonesem dzisiejszej nocy. Będzie to drugie starcie obu panów, tym razem to DC dzierży pas, po tym jak Jonesowi pas został zabrany wskutek licznych przygód z prawem oraz narkotykami. Dodatkowo karta UFC 214 to dwa inne pojedynki o pas. Tyron Woodley będzie bronić swojego pasa z magikiem parteru Demainem Maią zaś Cristine „Cyborg” będzie chciała ostatecznie potwierdzić że to ona jest bezsprzecznym numerem jeden. Zapraszamy na nasze redakcyjne typowanie.

Daniel Cormier (19-1) vs. Jon Jones (22-1)

Mariusz: Nigdy nie było inaczej. Jones był, jest i będzie mistrzem kategorii półciężkiej. Nie został pokonany przez nikogo, za to pokonał aktualnego posiadacza pasa. Oczywiście jeśli będziemy teraz gadać o tym, że był pod wpływem tego i tamtego, a przecież nikt z nas nigdy nie był, że miał stłuczkę, której nikt z nas nigdy nie miał to nie dojedziemy do żadnych wniosków. Jon Jones to światowej klasy sportowiec, jego umiejętności są na najwyższym poziomie nie tylko w swojej dywizji. Co więcej, jako półciężki jest najgroźniejszym zawodnikiem bez podziału na kategorie. Mighty Mouse nie ma z nim szans, myślę że Stipe Miocic też miałby spore problemy. Tak czy inaczej Cormier, którego już raz pokonał może być najlepiej przygotowany na świecie, ale jeśli nie ma planu na Bonesa to nie urwie mu nawet rundy. Wszyscy opierają się na walce JBJ z OSP, pytam po co? Dostał zastępstwo i zrobił sobie sparing, przetestował swój organizm na pełnym dystansie. Nie chcę być niemiły, ale najgorsza walka na UFC 200 to pojedynek Cormier vs Silva. Nuda, nuda i jeszcze raz nuda. Ja wiem, że miał dużo do stracenia, ale tak nie walczy mistrz, tak walczy tchórz który z zawodnikiem z niższej kategorii boi się nadszarpnąć rekord. Pewnie już się zorientowałeś drogi czytelniku komu w tej walce będę kibicował, tak – mistrzowi. Jon Jones, jednogłośna decyzja, 49-46.

Typujący Cormiera: Michał

Typujący Jonesa: Łukasz, Mariusz, Szymon, Wojtek, Olimpia, Paulina, Kuba, Martyna

Tyron Woodley (17-3-1) vs. Demian Maia (25-6)

Kuba: Moim faworytem jest bezapelacyjnie brazylijski wirtuoz gry parterowej. Maia jest fenomenalnym zawodnikiem i wydaję mi się, że nawet świetne zapasy obecnego mistrza nie pomogą mu w tym, żeby obronić się przed sprowadzeniem walki do parteru i dokończeniem jej w tej płaszczyźnie przez wojownika z Ameryki Południowej. Jestem prawie pewien, że pojedynek skończy się przed czasem, a więc typuję – Maia przez poddanie w 3 rundzie.

Typujący Woodleya: Łukasz, Michał, Mariusz, Olimpia, Wojtek, Paulina

Typujący Maie: Szymon, Martyna, Kuba

Cris Cyborg (17-1) vs. Tanya Evinger (19-6)

Wojtek: Tonya Evinger, skazywana w tym starciu na pożarcie. w mojej opinii wcale nie musi go przegrać. Walka Cyborg z Liana Lansberg pokazała, że Brazylijka nie jest jednak nadczłowiekiem i potrafi pogubić się w swojej grze. Tonya to zawodniczka walcząca w dość chaotyczny sposób, co może sprawić trudności Cris. Nie wydaje mi się również aby się jej przestraszyła, bowiem na konferencjach prasowych zdaje się czuć bardzo komfortowo i pewnie siebie. Dość kontrowersyjnie, ale postawię w tym pojedynku na wygraną Evinger przez UD.

Typujący Cyborg: Łukasz, Mariusz, Szymon, Michał, Olimpia, Paulina, Kuba, Martyna

Typujący Evinger: Wojtek

Robbie Lawler (27-11) vs. Donald Cerrone (32-8)

Paulina: Robbie ‚Ruthless’ Lawler i Cowboy to ciężkie dla mnie zestawienie do typowania. Dwóch bardzo dobrych stójkowiczów, z dynamicznym stylem walki i widowiskowymi knockoutami. Jednakże oboje po porażkach, z czego Robbie po naprawdę długiej przerwie, co powoduje niepewność o jego formę. Jeśli Cerrone rozplanuje dobrze walkę, ma szansę ustrzelić Robbiego swoim muay thai, jednakże pamiętając o tym, że trzy ostatnie lata należały do Lawlera w kwestii walk roku (2015 Hendricks, 2015 Macdonald, 2016 Condit), wydaje mi się, że tutaj może przedłużyć passę i wrócić w wielkim stylu. Typ na Ruthless’a.

Typujący Lawlera: Łukasz, Mariusz, Szymon, Michał, Olimpia, Paulina, Kuba, Martyna, Wojtek

Typujący Cerrone:

Jimi Manuwa (17-2) vs. Volkan Oezdemir (14-1)

Michał: Oezdemir to prawdziwa rewelacja, mocny striker z silnym ciosem który posiada naprawdę dobre szlify techniczne. Walczyć będzie z lepszą wersją siebie, czyli Jimi Manuwą. Manuwa posiada najmocniejszy cios w tej wadze co pokazują ostatnie pojedynki. Nawet w walce z „Rumble” w pierwszej rundzie miał swoje momenty. Od walki z Błachowiczem, Manuwa bardzo się rozwinął. Treningi w AllStars u boku Alexandra Gustaffsona przyniosły nadspodziewany rezultat. Nie mam wątpliwości że to umiejętności Anglika wezmą górę i pozwolą mu wygrać. Manuwa TKO 2 runda.

Typujący Manuwe: Łukasz, Mariusz, Szymon, Michał, Olimpi, Paulina, Kuba, Martyna

Typujący Oezdemira: Wojtek