UFC 229 – typowanie

Grafika: Marek Romanowski/inthecage.pl

Nie ma co ukrywać, ta gala to tylko jedna walka. Nazywana przez UFC „walka wszech czasów”. Khabib Nurmagomedov, mistrz wagi lekkiej zmierzy się z największą gwiazdą MMA na świecie- Conorem McGregorem. Ten oraz inne pojedynki znalazły się w naszym typowaniu.

Khabib Nurmagomedov (26-0) vs. Conor McGregor (21-3)

Michał: Zarówno jeden i drugi mają argumenty by wygrać ten pojedynek. Wszyscy wiemy czym dysponuje Khabib a czym Conor. Jeśli stójka to nokaut Conora, jeśli parter to mielonka Khabiba. Nie będę tu rozpisywać się nad aspektami technicznymi które obaj posiadają. skupię sie na dwóch rzeczach. Jeśli Conor będzie pracować na nogach jak w drugiej walce z Diazem to jest w stanie to wygrać. Mądre poruszanie utorowało mu drogę do wygranej Ucieczki z linii ataków Diaza, przepuszczanie go było kluczem do zwycięstwa. Jeśli powtórzy to z wiecznie napierającym Rosjaninem może to wygrać. Jeśli chodzi o Khabiba to musi jak najszybciej skontrolować nadgarstki „Notoriousa” będąc z góry. Conor ma dobre defensywne zapasy, potrafi wstawać spod rywala. Jeśli jednak Khabib wykluczy jego nadgarstki jak w pojedynku z Johnsonem to Conor nie ma szans by wrócić na nogi.

Uważam że nieustanna presja Rosjanina, skracanie dystansu, klinczowanie mocno nadwyręży nie najlepszą kondycję McGregora. Khabib od trzeciej rundy zabierze Conora w podróż swoimi linami lotniczymi. Nurmagomedov TKO 4 runda.

Typujący Khabiba: Mariusz, Szymon, Marek, Michał, Łukasz, Bartek

Typujący Conora: Martyna, Olimpia

Tony Ferguson (23-3) vs. Anthony Pettis (21-7)

Marek: Starcie dwóch groźnych stójkowiczów. Obaj lubią się bić i będą się bić. Nieprzewidywalny Tony, kontra ekwilibrystyczny Anthony. Można być pewnym, że ten pojedynek dostarczy sporo emocji i ma dużą szansę na bonus za walkę wieczoru. Ale kto wyjdzie zwycięsko z tej bitwy? Skłaniam się w tym wypadku bardziej ku Fergusonowi. Raz, ze wygrał z Dos Anjosem i Barbozą, zawodnikami którzy pokonali Pettisa. Dwa, wydaje mi się twardszy w stójce. Będzie okładał ciosami Anthoniego i obkopywał, aż ten się złamie. Nie sądzę, ze nastąpi to już w pierwszej rundzie, ale druga jest jak najbardziej prawdopodobna. Ferguson, przez TKO w 2 rundzie

Typujący Fergusona: Mariusz, Martyna,Olimpia, Kuba, Bartek, Szymon, Marek, Łukasz

Typujący Pettisa: Michał

Ovince St. Preux (23-11) vs. Dominick Reyes (9-0)

Bartek: Ovince St. Preux przez wiele osób jest już postrzegany jako tzw. „gatekeeper” i przejście go jest musem, jeśli myśli się o czołówce dywizji półciężkiej. W swoim arsenale ma ekwilibrystyczne poddania jak duszenie „von flue”, które podczas kariery w UFC wykonał aż trzy razy. Na przeciwko niego stanie rywal, który nie wie, jak smakuje porażka. Po podpisaniu kontraktu z największą organizacją na świecie Dominick Reyes wszystkie swoje pojedynki skończył w pierwszej rundzie. „OSP” bił się z zawodnikami zdecydowanie wyższej klasy, m. in. Jimim Manuwą czy Jonem Jonesem, ale z nimi przegrywał. Ponad 10-letnia kariera może być mieczem obosiecznym dla weterana UFC. To starcie jest ciężkie do jednoznacznego wytypowania. Nie wiadomo, czy niepokonany młodzian rozpędzony wygranymi w organizacji, o której wielu marzy, nie podpali się chcąc doprowadzić do nokautu. To byłaby idealna okazja dla St. Preux na wykonanie techniki kończącej, a ewentualne przetrwanie nawałnicy doprowadziłoby do decyzji, co mogłoby 35-latkowi wyjść na korzyść, bo nie jedną walkę stoczył na pełnym dystansie, a czytany werdykt sędziowski to dla niego nic nowego. Mimo wszelkich zawahań względem niezachowania chłodnej głowy przez Reyesa obstawiam, że siła jego pięści weźmie górę i wygra przez nokaut w drugiej bądź trzeciej rundzie.

Typujący St. Preux: Mariusz, Martyna, Marek, Łukasz, Michał,

Typujący Reyesa: Szymon, Olimpia, Bartek, Kuba

Derrick Lewis (20-5) vs. Alexander Volkov (30-6)

Michał: Siła vs. Technika. Nie ma wątpliwości który z nich będzie silniejszy, a który jest lepszy technicznie. Lewis po rzezi dla oczu wygrał z Francisem Ngannou, zaś Volkov efektownie znokautował Fabricio Werduma. Rosjanin udowodnił że ma wystarczająco paliwa na pełen dystans, potrafi przyjąć sporo na głowę oraz posiada nokautujący cios. Lewis, jeśli wyjdzie w normalnej dyspozycji może skończyć ten pojedynek w każdym momencie. Uważam jednak że długie ręce i nogi będą przeszkodą nie do przejścia. Volkov, decyzja.

Typujący Lewisa: Łukasz

Typujący Volkova: Mariusz, Martyna,Olimpia, Kuba, Michał, Bartek, Szymon, Marek