UFC 234: Ricky Simon przebojem wchodzi do TOP 15 kategorii koguciej

W trzecim od końca pojedynku karty gali UFC 234, Ricky Simon pewnie pokonał na punkty (30-27, 30-27, 30-25) weterana Raniego Yahyę.

Pierwsza runda została mocno zdominowana przez młodszego zawodnika, Yahya padał w tej odsłonie pod ciosami Simona, jednakże ostatecznie udało mu się wyjść z opresji i dokończyć rundę.

Zobacz także: UFC 234 – wyniki na żywo

Druga odsłona była najbardziej wyrównaną ze wszystkich trzech, to tu Brazylijczyk miał najlepszą szansę na obrócenie losów walki na swoją korzyść, w jednej z wymian trafił mocnym prawym na którego polował praktycznie przez całą walkę, naruszony Simon zdołał jednak wyjść z opresji, wyszedł do trzeciej rundy świeży i wygrał ją z niemal taką samą przewagą jak w pierwszej odsłonie, co odzwierciedliły również karty jednego z sędziów.

Dla Ricky’ego Simona był to trzeci występ w organizacji UFC. Wszystkie trzy dotychczas stoczone walki w największej organizacji świata wygrywał. Pokonując Yahyę zestawionego dotychczas z numerem 15 w rankingu kategorii koguciej, z pewnością przy najbliższej aktualizacji rankigów zawita to „topki” i rozpocznie rywalizację ze światową czołówką w tej wagi.