UFC 247 – Jones czy Reyes? Shevchenko czy Chookagian? Na kogo warto postawić u bukmachera? [TYPOWANIE]

392

Już dziś w nocy kolejna numerowana gala największej organizacji MMA na świecie. Na kogo z karty głównej UFC 247 warto postawić u legalnego bukmachera? Kto jest pewniakiem, a kto może zaskoczyć? Zapraszamy na typowanie!

Jon Jones vs. Dominick Reyes

Grzegorz: Jon Jones po raz kolejny sprawdzi niepokonanego zawodnika, po Baderze i Cormierze, którym zabrał 0 z rekordu – przyszedł czas na Dominicka Reyesa. Pretendent oczywiście może napsuć nieco krwi mistrzowi, szczególnie zaprzestając do działania lowkicki, które zdecydowanie doskwierały „Bonesowi” w starciu z Thiago Santosem. Sporo osób uważa także, że Reyes mocno uderza, zatem możliwe, że będzie dobrym sprawdzianem dla szczęki Jonesa. Należy natomiast mieć pod uwagą bardzo słaby pojedynek z Volkanem Özdemirem, jaki Reyes dał w Londynie. Bycie obalanym przez stójkowicza, który jak ogień wody unika parteru nie świadczy za dobrze o umiejętnościach pretendenta. Mimo, że Jones rzadko idzie w zapasy, tak w tym pojedynku raczej zrobi to bardzo szybki i raczej bez większych problemów. Będzie to taktyczny pojedynek ze strony mistrza, który mieszając walkę w dystansie ze sprowadzeniami, zwycięży na punkty po 25 minutach. Typ: Jones przez decyzję.
Typujący Jonesa: Olimpia, Martyna, Bartosz, Jacek, Grzegorz, Filip, Paulina
Typujący Reyesa:

Kursy na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Jones: 1.2
Reyes: 4.04

Valentina Shevchenko vs. Katlyn Chookagian

Filip: Co-main event gali w Houston, to starcie Valentiny Shevchenko z Katlyn Chookagian. Wydaje mi się, że Shevchenko jest na zupełnie innym poziomie, oczywiście nie ujmując umiejętności Chookagian. Kategoria musza nie jest jeszcze tak rozbudowana, żeby zawodniczki mogły stwarzać zagrożenie obecnej mistrzyni. I choć Katlyn twierdzi, że większość rywalek przegrywa walkę z mistrzynią już przed walką, a ona wciąż pozostaje zmotywowana, to nie widzę sytuacji, w której mogłaby zagrozić reprezentantce Peru. Shevchenko będzie prowadziła ten pojedynek pod swoje dyktando i nie pozwoli rozwinąć skrzydeł rywalce. Chookagian jest niezwykle twarda i jak przegrywa, to decyzją, jednak wydaje mi się, że w tym pojedynku mistrzyni odprawi ją wcześniej i zakończy pojedynek przez TKO. Chookagian nie mierzyła się jeszcze z rywalką pokroju Valentiny. Nie tak dawno przegrała z Jessicą Eye, którą Shevchenko znokautowała wysokim kopnięciem. Mój typ: Shevchenko przez TKO, w 3 rundzie.
Typujący Shevchenko: Olimpia, Martyna, Bartosz, Jacek, Grzegorz, Filip, Paulina
Typujący Chookagian:

Kursy na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Shevchenko: 1.09
Chookagian: 6.11

Juan Adams vs. Justin Tafa

Bartosz: Juan Adams vs Justin Tafa to będzie niezwykle ważny pojedynek dla obu zawodników. W mojej opinii przegrany z tej konfrontacji może się pożegnać z organizacją UFC. Myślę, że ten pojedynek skończy się przed czasem Obaj zawodnicy dysponują dużą siłą ciosu i lubią kończyć swoje potyczki przed czasem . Jednak moim faworytem jest Juan Adams, dla którego będzie to szansa na powrót na ścieżkę zwycięstw po dwóch porażkach z rzędu. Od początku zawodnicy będą chcieli sobie wzajemnie urwać głowę, co może dać efekt ciekawej wymiany ciosów. Jednak w momencie zagrożenia Adams sprowadzi pojedynek do parteru gdzie będzie się starał obijać głowę swojej przeciwnika. Jeżeli uda mu się zdobyć dosiad to zasypie Justina Tafę taką ilością ciosów, że sędzia będzie zmuszony przerwać pojedynek. Mój typ: Juan Adams przez TKO.
Typujący Adamsa: Olimpia, Martyna, Jacek, Grzegorz, Filip, Paulina
Typujący Tafę: –

Kursy na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Adams: 1.42
Tafa: 2.65

Derrick Lewis vs. Ilir Latifi

Michał: Nie wiem co jest większa porażką, zestawienie tej walki czy decyzja Latifiego o przejściu do wagi ciężkiej. Nie widzę argumentu na korzyść Latifiego. Potworna siła Lewisa powinna być w stanie zniwelować zapasy Szweda. Umiejętności stojkowe będą wyraźnie na korzyść „Czarnej Bestii”. Mój typ: Lewis TKO, 2 runda.
Typujący Lewisa: Olimpia, Martyna, Bartosz, Jacek, Grzegorz, Filip, Paulina
Typujący Latifiego:

Kursy na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Lewis: 1.4
Latifi: 2.73

Jeśli chcesz obstawić tę lub inne gale MMA, zajrzyj koniecznie TUTAJ lub kliknij w banner poniżej.