Drugi rosyjski mistrz organizacji UFC zasiadł na tronie – tym razem dywizji koguciej, w osobie Petra Yana po ubiciu Jose Aldo w piątej rundzie.

Runda 1:

Niskie kopnięcie Petra Yana. Próba mocnego prawego sierpa w wykonaniu Jose Aldo. Obaj zawodnicy bardzo zachowawczo… Wysokie kopnięcie Rosjanina. Dwa dobre prawe byłego mistrza organizacji ACB. Wycinające kopnięcie byłego dwukrotnego mistrza kategorii piórkowej, po którym Yan stracił równowagę. Próba niskiego kopnięcia w wykonaniu Aldo. Kolejny headkick zawodnika z Rosji. Prosty Aldo i wysokie kopnięcie. Dwa ciosy Jose, choć oba doszły do gardy przeciwnika. Lowkick Brazylijczyka. Szarża Yana, ciosy uniknięte przez rywala odejściem. Próba sprowadzenia w wykonaniu Aldo, dobrze skontrowana przez przeciwnika. Yan znajdując się z góry spuszczał mnóstwo ciosów młotkowych na twarz i korpus przeciwnika! Brazylijczyk wyraźnie odczuł uderzenia rywala, jednak gong go uratował.

Runda 2:

Obaj zawodnicy bardzo spokojnie na początku drugiej rundy. Wzajemnie szachowali się pozycjami, próbując co jakiś czas jednej akcji, zwykle w postaci kopnięć. Aldo z celnym middlekickiem. Dobry prosty Brazylijczyka, który przeszył gardę w środku, pomiędzy pięściami Rosjanina. Świetny hak pod prawy łokieć w wykonaniu byłego dwukrotnego mistrza kategorii piórkowej. Lowkicki zawodnika z Brazylii, wysokie kopnięcie i odpowiedź kopnięciem na kolano w wykonaniu Petra. „No Mercy” wyraźnie miał problem z obroną niskich kopnięć przeciwnika, jak to na boksera przystało… Kopnięcia na tułów po stronie Aldo. Wysokie kopnięcie Jose, ciosy na korpus. Ponowne niskie kopnięcia „Juniora”. Dobra kombinacja Yana na koniec rundy.

Runda 3:

Rosjanin od początku trzeciego starcia z odwrotnej pozycji. Zwarcie Brazylijczyka, cios na głowę, po chwili na korpus rywala. Wysokie kopnięcie Yana, po chwili middlekick byłego mistrza organizacji ACB. Dobra kombinacja rosyjskiego zawodnika. Kolejny cios na tułów po stronie Jose. Akcja ponowiona i zwielokrotniona. Mieszanie płaszczyzny ciosów w wykonaniu Aldo! Cios na korpus, po chwili podbródkowy. Yan zamknięty pod siatką, gdzie zainkasował kilka kolan na korpus od przeciwnika. Pojedynek powrócił na środek oktagonu. Yan z ciosami prostymi, Aldo próbował wyczuć dystans. Kolejne uderzenia lądowały na korpusie Petra. Rosjanin zaczął przejmować inicjatywę na nieco ponad minutę przed końcem trzeciego starcia, mocno ruszając z ciosami na przeciwnika, dosięgając go coraz większą ilością celnych ciosów. Aldo złapał klincz, który Yan rozerwał dobrym łokciem. Po dwóch celnych uderzeniach Rosjanina, zawodnik z Brazylii ponownie złapał klincz, w którym zakończyła się runda nr 3.

Runda 4:

Aldo mocno ruszył z kombinacją złożoną z trzech ciosów, Yan odpowiedział podobną, choć dłuższą. Brazylijczyk złapał klincz, ale szybko został zerwany przez Yana, który rozochocił się do akcji nożnych. sierpowy na korpus po stronie Jose, dwa sierpowe na głowę Petra. Ciosy na korpus tym razem w wykonaniu zawodnika z Rosji. Próba wycinki w wykonaniu Yana, która sprawiła, że obaj zawodnicy stracili równowagę i się poślizgnęli. Uderzenia na korpus po stronie Yana. Aldo z pojedynczymi ciosami, w odpowiedzi Petr z kombinacjami. Latające kolano zawodnika z Rosji. Niskie kopnięcie Yana. Aldo ustawiony na siatce, Yan ustawił celownik! Podbródkowe. Wycięcie w wykonaniu Rosjanina! Brazylijczyk wylądował na plecach, Petr spuszczał ciosy z góry, po chwili wskoczył do gardy i szukał uderzeń na tułów, mieszając je z tymi na głowę. Na 15 sekund przed końcem czwartej rundy, Yan ruszył z łokciami na głowę.

Runda 5:

Dwa mocne ciosy Yana doszły do głowy Aldo! Stracił równowagę, odbił się jednak od siatki, co go uratowało. Po chwili jednak po kolejnych ciosach Rosjanina, osunął się na deski. Petr rzucił się do gardy, szybko przechodząc do krucyfiksu, spuszczając sporo ciosów i łokci na głowę byłego dwukrotnego mistrza kategorii piórkowej. Mocne krwawienie z głowy Brazylijczyka! Uciekł jednak z krucyfiksu. „No Mercy” spuszczał mnóstwo ciosów młotkowych na nieodpowiadającego przeciwnika, skupiającego się wyłącznie na defensywie. Totalna dominacja w ostatniej odsłonie pojedynku mistrzowskiego o zwakowany pas kategorii koguciej. Sędzia wykazał się sporą cierpliwością, dając możliwość powrócenia zawodnikowi z Brazylii do pojedynku. Po setce ciosów, które spadły na głowę Aldo, sędzia w końcu zdecydował się przerwać deklasację z piątej rundy.

W ten sposób, Petr Yan został nowym mistrzem dywizji koguciej.