W walce wieczoru UFC 256 zobaczymy niesamowitego Deivesona Figueiredo, którego umiejętności docenia sam „Mighty Mouse”. Jego rywalem będzie solidny Brandon Moreno. Zapraszamy na typowanie tej walki i przypominamy, że galę UFC 256 możecie obstawiać na eFortuna.pl.

Zgarnij BONUS od Fortuny dla fanów MMA: Zakład bez ryzyka w wysokości do 210 zł oraz bonus od depozytu do 2000 złotych!

Filip: Obaj zawodnicy wygrywali swoje pojedynki na ostatniej numerowanej gali UFC 255. Obaj również zgodnie przyznali, że chętnie się ze sobą zmierzą. Moreno ma ochotę i zadatki na to, aby odebrać pas Brazylijczykowi, a Figueiredo widzi w swoim rywalu wyzwanie sportowe. Obaj nie odnieśli żadnych obrażeń w swoich ostatnich walkach, ale jednak 21 dni to krótka przerwa, tym bardziej, że walka może potrwać 25 minut. Pierwszy raz w historii mistrz UFC będzie bronił swojego pasa dwukrotnie w ciągu 21 dni. Kluczem, jeśli chodzi o formę, będzie trzymanie wagi po ostatnim pojedynku.
Moreno jest mocnym rywalem dla Deivesona, jest wszechstronny, szybki i niebezpieczny, co pokazała walka z Royvalem, którego genialnie rozmontował. Z drugiej strony wchodzi do oktagonu z gościem, który aspiruje do miana zawodnika roku 2020. Jego forma ostatnio jest wyśmienita: do klatki wchodzi jak rasowy morderca i wykańcza swoich rywali. Mniemam, że Moreno postawi mu się mocniej niż ostatni rywale, ale starcie nie potrwa dłużej niż do trzeciej rundy i to znów ręka Brazylijczyka powędruje do góry. Mój typ: Deiveson Figueiredo przed czasem w 3 rundzie.

Zobacz także: Tony Ferguson wraca do klatki. Czy zwycięży na UFC 256? Typowanie i kursy na walkę

Michał: Zdobycie pasa i druga obrona mistrzowskiego tytułu w niespełna miesiąc? Oto cały Deiveson Figueiredo, który niezależnie,  czy przegra czy wygra, z pewnością przejdzie tym wyczynem do historii. Zarówno mistrz, jak i jego rywal – Brandon Moreno – ostatni raz widziani byli w klatce…trzy tygodnie temu! Figueiredo błyskawicznie odprawił przez poddanie Alexa Pereza, Moreno także szybko rozmontował przed czasem Brandona Royvala. Obaj są niezwykle wszechstronni, Moreno swoje walki kończy głównie w parterze, Brazylijczyk jest w tej kwestii bardziej „równy”, nokautując i poddając. Jak może wyglądać walka? Mistrz powinien szukać swoich szans w stójce, gdzie będzie zapewne przeważać. Figueiredo posiada niezwykły instynkt zabójcy – gdy już poczuje krew, umie to świetnie wykorzystać, poddając lub nokautując. Nie sądzę, że obaj będą chcieli walczyć przez pełen dystans. Co prawda ostatnie swoje pojedynki kończyli błyskawicznie, jednak dwukrotny proces zbijania wagi w tak krótkim okresie z pewnością odbije się na ich dyspozycji w drugim etapie pojedynku. Myślę że zimna krew i instynkt mordercy, jaki posiada Figueiredo, pozwoli mu zapisać się w historii MMA złotymi literami. Mój typ: wygrana przez nokaut w pierwszej rundzie i druga obrona pasa w jednym roku.

Kursy na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Figueiredo: 1.28
Moreno: 3.34

Jeśli chcesz obstawić także pozostałe pojedynki zbliżającej się gali UFC 256, zajrzyj koniecznie TUTAJ lub kliknij w banner poniżej.