Alex Pereira nowym mistrzem UFC! Znokautował Israela Adesanyę w piątej rundzie!

Runda 1:

Mocne rozpoczęcie od kopnięcia ze strony Alexa Pereiry. Kontry niskimi kopnięciami po stronie Israela Adesanyi. Wymiana na lowkicki. Prawy Israela, niskie kopnięcie. Brazylijczyk także odpowiedział lowkickiem. Szukanie kontry ciosami prostymi w wykonaniu Nigeryjczyka. Kolejne lowkicki w wykonaniu Adesanyi, szukanie od czasu do czasu wysokich kopnięć na głowę Pereiry. Middlekick Nigeryjczyka, lowkick Brazylijczyka. Próbowanie zamknięcia na siatce mistrza ze strony pretendenta. Lewy w wykonaniu Pereiry, kolano na głowę! Klincz pod siatką, mnóstwo ciosów i kolano w wykonaniu Pereiry! Dwa mocne uderzenia Adesanyi podłączyły Pereirę na zakończenie rundy!

Runda 2:

Zapędzony na siatkę Adesanya, zbierał ciosy od przeciwnika, starał się ich w większości unikać na odchyleniu. Niecelna obrotówka w wykonaniu Pereiry, którą bez problemu uniknął Adesanya. Jaby na szczęce pretendenta. Próba ustawienia Nigeryjczyka na siatce przez Pereirę. Klincz pod siatką, zainicjowany przez zawodnika z Brazylii. „The Last Stylebender” odwrócił pozycję. Niecelne wysokie kopnięcie zawodnika z Nigerii. Ponownie klincz pod siatką. Uchwyt zerwany bez ciosów. Wysokie kopnięcie pretendenta! Udane sprowadzenie po stronie Pereiry! Wow!

Runda 3:

Dwa dobre ciosy w wykonaniu Adesanyi. Szukanie sprowadzenia po dobrych ciosach na korpus przez Pereirę, jednak nieskuteczne! Kontra w wykonaniu Nigeryjczyka! Adesanya za plecami swojego rywala. Brazylijczyk próbował wstać, jednak aktualny mistrz stale kontrolował swojego rywala. Ciosy pod siatką na próbującego wstać Pereirę. Siłowe zaciągnięcie do parteru w wykonaniu czempiona. Próba wyjścia z niedogodnej pozycji po stronie Alexa, lecz nieskuteczne. Zero akcji w parterze, Adesanya wstał.

Runda 4:

Pojedyncze ciosy z obu stron. Szukanie jaba na korpus w wykonaniu Brazylijczyka. Wysokie kopnięcie Adesanyi. Nigeryjczyk zamknięty na siatce, zebrał dwa uderzenia od swojego przeciwnika. Szybko jednak wyszedł z niedogodnej pozycji, role się odwróciły. Dwa lewe „The Last Stylebendera”. Dojście do klinczu w wykonaniu Pereiry. Na rozerwanie, dobra akcja bokserska Israela. Ponownie zapięty klincz, kolano na korpus Pereiry. Zerwanie z łokciem po stronie Adesanyi. Dwa potężne ciosy na zamkniętego na siatce Adesanyę!

Runda 5:

Od początku ostatniej rundy, Brazylijczyk mocno ruszył na swojego rywala! Zamknięty na siatce mistrz zainkasował dwa dobre ciosy. Klincz pod siatką, kontrola po stronie czempiona. Po niskim kopnięciu Adesanyi, mistrz stracił równowagę. Zdołał jednak powrócić do pojedynku. Dwa mocne ciosy Pereiry! Podbródkowe, sierpowe zbierane przez Adesanyę! Nigeryjczyk mocno podłączony! Sędzia wkroczył i przerwał walkę!!! Pereira nowym mistrzem!