Aljamain Sterling niejednogłośnie wypunktował wracającego z emerytury Henry’ego Cejudo. Sędziowie widzieli starcie następująco: 47-48, 48-47, 48-47.

Runda 1:

Sterling od razu zaczął zamykać na siatce. Skracał dystans z kolanami czy obrotówkami. W pewnym momencie rywal chwycił klamrę i obalił. Szukał szansy na poddanie, ale bezskutecznie. Panujący mistrz wstał. Cejudo dalej dążył do parteru. Aljamain nie pozostawał dłużny. Chciał odpłacić się tym samym. Wywrócił i wszedł za plecy.

Runda 2:

„Funkmaster” otworzył rundę agresywnie kopnięciami i ciosami. „Triple C” powoli się odgryzał pojedynczymi akcjami. Sterling oddawał pola. Mimo wszystko nie dał zamknąć się na siatce. Walka stała się wyrównana. Panowie szli zaciekle w swoich akcjach. Żaden nie chciał być dłużny. Wydawało się, że czempion zadał więcej obrażeń.

Runda 3:

Trzecia odsłona zaczęła się podobnie do wcześniejszej, ale tym razem Cejudo doszedł do głosu. Ulokował latające kolano. Aljamainowi wróciła świadomość w pełni. Znów poszedł po zapasy. Sprawiał niemałe problemy olimpijczykowi. Pięści Henry’ego było coraz celniejsze. Pretendent w końcu wykorzystał swoje umiejętności zapaśnicze i obalił na koniec rundy.

Runda 4:

„Funkmaster” postawił na ruchliwość. Okopywał przeciwnika. Obijał tułów. Cejudo skracał dystans z uderzeniami i próbami sprowadzeń. Dołożył do tego sporadyczne kopnięcia. Doszło do zwarcia w ostatnich sekundach. Sterling zakończył walkę będąc z góry w parterze.

Runda 5:

Na wstecznym zaczął Aljamain. Wyprowadzał pojedyncze ciosy i kopnięcia. Cejudo prowadził bój w tej rundzie. Do głosu dochodził Sterling. Spokojnie ograniczał możliwości rywala. Próbował obalić. Sfrustrowany pretendent rzucił się po sprowadzenie.

Zobacz również: UFC 288: Sterling vs. Cejudo – wyniki [NA ŻYWO]