Khamzat Chimaev pokonał byłego mistrza – Kamaru Usmana – na pełnym dystansie na gali UFC 294 w Abu Dhabi.

Runda 1:

Kopnięcie Kamaru Usmana, szukanie sprowadzenia po stronie Khamzata Chimaeva. Dobra obrona na początku w wykonaniu Nigeryjczyka. Próba zajęcia pleców po stronie zawodnika reprezentującego Zjednoczone Emiraty Arabskie. Finalnie, niepokonany zawodnik zajął plecy byłego mistrza wagi półśredniej i zadawał mnóstwo ciosów młotkowych. Ciosy mieszane z próbą przełożenia ręki pod brodą rywala w wykonaniu Chimaeva. Khamzat nieustannie za plecami rywala, Nigeryjczyk starał się zrzucić go z pleców, lecz nieskutecznie. Dominacja w wykonaniu Chimaeva do końca rundy.

Runda 2:

Zachowawcza walka od początku drugiego starcia. Niewiele akcji ofensywnych z obu stron. Prawy sierpowy Usmana. Kopnięcie Nigeryjczyka. Wysokie kopnięcie po stronie Chimaeva. Markowanie sprowadzenia w wykonaniu byłego mistrza wagi półśredniej. Proste ciosy w tułów w wykonaniu Khamzata. Szukanie wysokiego kopnięcia po stronie Chimaeva. Udane obalenie Chimaeva, szukanie gilotyny w kontrze przez Nigeryjczyka. Głowa wyjęta z uchwytu, ciosy Usmana z dołu. Koniec rundy.

Runda 3:

Nieudane sprowadzenie po stronie Chimaeva. Kopnięcia na korpus w wykonaniu Usmana. Dobry prawy prosty zawodnika z Nigerii. Markowanie obalenia po stronie byłego mistrza wagi półśredniej. Dobry prawy sierpowy i poprawka po stronie Usmana. Doskonała obrona przed obaleniami po stronie Kamaru! Szukanie wysokiego kopnięcia. Sporo świetnych akcji bokserskich Usmana! Chimaev coraz bardziej osaczony, coraz więcej ciosów inkasował na głowę! Chimaev w akcie desperacji poszedł po sprowadzenie, które udało mu się wyegzekwować. Dobra kontrola po stronie zawodnika reprezentującego ZEA. Usman wstał na ostatnie 25 sekund przed końcem rundy. Pojedyncze ciosy z obu stron, próba wymian na zakończenie. Sierpowe z obu stron! Koniec walki.

Sędziowie większościowo wskazali Khamzata Chimaeva jako zwycięzcę walki, punktując 2x 29-27, 28-28 na jego korzyść.