Na jubileuszowej gali największej organizacji na świecie dojdzie do niejednego widowiskowego pojedynku. Ostatecznie jednak brakuje kropki nad i w postaci medialnej walki wieczoru.

Fani domagają się odkrycia najważniejszej karty w związku z UFC 300. Wygląda na to, że turbulencje z finalizacją wydarzenia trwają w najlepsze.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

CEO amerykańskiego giganta otwarcie mówi o trudnościach z zakontraktowaniem głównych bohaterów gali:

Ogłosiłbym, gdybyśmy jakiś mieli. Przeszliśmy przez szalone gó*no próbując to zestawić. Kto wie, kogo zobaczymy w walce wieczoru UFC 300. Pracujemy nad tym. Było ciekawie. Uwierzcie mi na słowo. Nie chcemy nikogo zawieźć. Jeśli spojrzycie na aktualną kartę, to każde to starcie mogłoby być main eventem fight nightu albo w pay-per-view. Zostały nam dwa pojedynki do dopięcia. 

przyznał Dana White.

Jon Jones wyjawił, że pracodawca kontaktował się z nim w związku z ewentualnym występem:

Jeden z głównych prawników UFC, Hunter Campbell dzwonił do mnie. Pytał mnie [o UFC 300]. Powiedział „Jon, wiem, że zostało tylko 9 tygodni, ale jeśli to czujesz, to stary, byłoby wyśmienicie dla społeczności MMA, gdybyś wrócił na walkę wieczoru jednego z największych wydarzeń w historii.” Doceniam to wyróżnienie, ale obawiam się, że nie byłbym gotów. Po prostu. Wchodzę w wiek, w którym zostaje mi tylko kilka występów i chcę dać z siebie 100%. 

powiedział.

Na ten moment karta wydarzenia wygląda następująco:

Zhang Weili vs. Yan Xiaonan
Justin Gaethje vs. Max Holloway — BMF title fight
Charles Oliveira vs. Arman Tsarukyan
Kayla Harrison vs. Holly Holm
Aljamain Sterling vs. Calvin Kattar
Jiri Prochazka vs. Aleksandar Rakic
Jim Miller vs. Bobby Green
Bo Nickal vs. Cody Brundage
Sodiq Yusuff vs. Diego Lopes
Jessica Andrade vs. Marina Rodriguez
Cody Garbrandt vs. Deiveson Figueiredo

Mówiło się o boju Alexa Pereiry z Tomem Aspinallem. Wiele osób pewnie liczyło na głośny i odwlekany w czasie powrót Conora McGregora. Finalnie organizacja pozostała na lodzie. UFC 300 odbędzie się 13 kwietnia w Las Vegas.

źródło: youtube / Submission Radio, UFC | fot. Pawel Dwulit/CP