Josh Emmett po walce pełnej zwrotów akcji wypunktował Calvina Kattara.

Runda 1:

Niewiele ciosów od początku rundy. Obaj zawodnicy szukali odpowiedniego dystansu i momentu na wyprowadzenie uderzenia. Niskie kopnięcie po stronie Calvina Kattara. Dobre ciosy z prawej ręki w wykonaniu Josha Emmetta. Kattar zapoznał się już z mocą w pięściach swojego rywala i cudem ustał. Dwa mocne sierpowe w wykonaniu Emmetta. Dobre dwa proste Kattara. Celny krzyżowy Calvina. Szarża Josha. Dobry lewy. Szukanie sprowadzenia, cios na rozerwanie klinczu.

Runda 2:

Mocne ciosy z prawej ręki Emmetta spadały na głowę przeciwnika. Kattar starał się traktować oponenta długimi prostymi i odskakiwać z jego zasięgu zaraz po wyprowadzeniu ciosów. Emmett aktywniejszy, wyprowadzał więcej uderzeń. Obszerne ciosy Josha. Dwa prawe Calvina. Jaby Kattara. Kombinacja złożona z trzech ciosów po stronie Calvina. Lewe oko Emmetta mocno zakrwawione. Kolejny świetny cios z prawej ręki doszedł do głowy bostończyka. Szarża świetną kombinacją bokserską w wykonaniu Emmetta. Kattar odbił się od siatki. Kattar zasypany kombinacją ciosów z mieszaniem płaszczyzn, odpowiedział dwoma kolanami. Zryw Emmetta na zakończenie rundy.

Runda 3:

Dwa mocne ciosy na rozpoczęcie środkowej rundy w wykonaniu niżej notowanego w rankingu zawodnika. Dwa potężne prawe Emmetta wylądowały na głowie Kattara. Świetna kombinacja Josha. Kattar z pojedynczymi ciosami, choć to Emmett nieustannie trafiał i napierał. Lewy prosty bostończyka. Łokieć Josha. Kolejny prawy wylądował na głowie Calvina. Łokieć, cios na korpus w wykonaniu Emmetta.

Runda 4:

Zamachowe cepy Emmetta. Nietrafione. Lewy Kattara, poprawiona akcja podbródkowym. Lowkick Josha. Próba dojścia do klinczu pod siatką przez Emmetta, jednak nie zakończyła się sukcesem. Ciosy z obu stron, Kattar szukał ciosu łokciem. 1-2 po stronie Kattara. Kolano Calvina, obrotowy łokieć Emmetta trafiły w tym samym czasie! Świetny łokieć Kattara mocno zachwiał rywalem! Mocna szarża potwornymi ciosami Emmetta!

Runda 5:

Kolano i dwa ciosy w wykonaniu Kattara. Eksplozywny Emmett sprawiał sporo problemów Kattarowi, za każdym razem, gdy ten podchodził bliżej. Lewy prosty zawodnika z Bostonu, prawy sierp w odpowiedzi rywala. Kombinacja Josha. Wysokie kopnięcie Emmetta. Mocny lewy Emmetta. Wymiana na obrotowe łokcie na zakończenie walki.

Sędziowie niejednogłośnie wskazali Josha Emmetta jako zwycięzcę, punktując 2x 48-47, 47-48.