UFC Fight Night 126 – typowanie

Grafika - Marek Romanowski/inthecage.pl

Przedstawiamy typowanie kapitalnie zapowiadającej się dla polskiego fana gali z cyklu Fight Night. Marcin Tybura oraz Oskar Piechota na jednej karcie gwarantują wielkie emocje. Ten cięższy zmierzy się z Derrickiem Lewisem zaś rywalem Oskara będzie Tim Williams.

Donald Cerrone (MMA 32-10-0) vs. Yancy Medeiros (MMA 15-4-0)

Kuba: Starcie weterana z będącym na fali wznoszącej Hawajczykiem zapowiada się niezwykle ciekawie. Donald zapowiedział, że wrócił do świetnej formy po trzech porażkach z rzędu i zdecydowanie najgorszym momencie w jego dotychczasowej karierze i jest teraz w stanie znowu „skopać kilka tyłków”. Medeiros jest w formie, co pokazują jego ostatnie walki – zwycięstwa przez poddanie i dwukrotnie przez TKO. Za pojedynek z Medeirosem otrzymał bonus za walkę wieczoru. Mimo, że „Kowboj” nieciekawie (to chyba mało powiedziane) wyglądał w poprzednich bojach, to postawię na niego, ze względu na to, że wierzę, iż jest w stanie wrócić do swojej formy z 2016 roku, kiedy to czterokrotnie wychodził z oktagonu z ręką uniesioną w górze. Jego słowa o tym, że wrócił do formy też mnie przekonują do tego, iż rzeczywiście może tak być, ponieważ nie jest to zawodnik, który rzuca słowa na wiatr. Mimo wszystko nie skreślam Yancy’ego, który jest bardzo groźnym zawodnikiem i jego ewentualne zwycięstwo mnie nie zaskoczy. Myślę, że będzie to 5-rundowa bitka w stójce, w której lepiej prezentować się będzie reprezentant klubu z Albuquerque.
TYP: Donald Cerrone przez jednogłośną decyzję sędziów.

Typujący Cerrone: Kuba, Szymon, Marek, Łukasz, Jacek, Wojtek, Martyna,

Typujący Medeirosa: Olimpia, Michał

Derrick Lewis (MMA 18-5-0) vs. Marcin Tybura (MMA 16-3-0)

Michał: Z kimkolwiek by nie walczył Lewis, zawsze jest niebezpieczny, co udowodnił już niejednokrotnie. To typowy „fizol” który umie wykorzystać swoje warunki fizyczne, siłę. Tybura natomiast to typ „analityka” który walczy niezwykle mądrze, dużo widzi i wie jak zareagować w danych sytuacjach. Ciężko będzie Tyburze, który w swoich walkach powoli się rozkręca. Gdyby pojedynek był na dystansie 5×5 nie miałbym wątpliwości. Na dystansie trzech rund „Tybur” musi od razu mocno iść do przodu. Plan na walkę nie powinien być skomplikowany, od początku w nogi. Wydaje mi się że Marcin urwie dwie rundy i wygra przez decyzję.

Typujący Lewisa: Marek, Szymon

Typujący Tybure: Michał, Olimpia, Kuba, Łukasz, Jacek, Wojtek, Martyna

James Vick (MMA 12-1-0) vs. Francisco Trinaldo (MMA 22-5-0)

Łukasz: Pojedynek Jamesa Vicka z Francisco Trinaldo niewątpliwie może zainteresować wielu, nawet najbardziej wybrednych fanów MMA. Obaj Panowie nie lubią pozostawiać decyzji w rękach sędziów więc możemy spodziewać się fajerwerków zarówno w stójce jak i grze parterowej. Vick lubi i potrafi nokautować swoich przeciwników o czym mogą świadczyć jego dwa ostatnie łupy, Joe Duffy i Polo Reyes, z kolei Trinaldo jest bardzo groźny w parterze gdzie potrafi zaskoczyć. Mój typ na ten pojedynek to Vick przez TKO.

Typujący Vicka: Michał, Olimpia, Kuba, Łukasz, Jacek, Wojtek, Martyna

Typujący Trinaldo: Marek, Szymon

Tim Williams (MMA 15-3-0) vs. Oskar Piechota (MMA 10-0-1)

Michał: Nie mam wątpliwości, że Jonathan Wilson był dużo lepszym rywalem niż Tim Wiliams. Piechota jest lepszy w każdej z płaszczyzn, walczył z rywalami o klasę lepszymi niż Ci, których pokonywał amerykanin w swojej karierze. Mimo serii pięciu zwycięstw z rzędu Williamsa wielkim faworytem wydaje się być Piechota. Nie będzie dla mnie zaskoczenia jeśli „Imadło” zrobi to w pierwszej rundzie.

Typujący Wiliamsa:

Typujący Piechotę: Michał, Olimpia, Kuba, Łukasz, Jacek, Wojtek, Martyna, Marek, Szymon

Sage Northcutt (MMA 9-2-0) vs. Thibault Gouti (MMA 12-3-0)

Michał: Nie ukrywam, że nie jestem fanem talentu plastikowego Sage’a ma  który nie radzi sobie dobrze w UFC. Northcutt nie pokonał jeszcze nikogo, kto mógłby aspirować nawet do drugiej ligi, jednak promocja wpakowana w tego młodzieńca zdecydowanie przewyższa jego wartość sportową. Gouti jest na sraju zwolnienia, po trzech porażkach wygrał co prawda ostatnio z Andrew Holbrookiem, jednak kolejna  porażka może się dla niego skończyć zwolnieniem. Northcutt decyzja.

Typujący Northcutta: Michał, Olimpia, Kuba, Łukasz, Wojtek, Jacek

Typujący Gouti: Marek, Szymon, Martyna