Zawirowania dotyczące tej gali pozwoliłyby na fabułę dwóch sezonów brazylijskiej telenoweli. Kontuzje Velasqueza oraz Werduma spowodowały iż gala z numerowanej stała się Fight Nightem, zaś walką wieczoru ogłoszono pojedynek Johnego Hendricksa ze Stevenem Thompsonem. Przed wami typowanie redakcji.

Johny Hendricks vs. Stephen Thompson

Szymon: Długo musieliśmy czekać na powrót Hendricksa do klatki, bo aż 11 miesięcy. Były mistrz UFC, dwukrotnie oszukany w walkach o pas – z GSP na UFC 167 i w rewanżu z Lawlerem na UFC 181. W internecie zawsze były pokazywane zdjęcia, gdzie Johny na roztrenowaniu jest po prostu wielki, przez co czasami miał problemy z wagą, jednak po ostatnich zdjęciach które miałem okazję widzieć, można stwierdzić, że do tej wali podszedł inaczej i będzie w formie. Thopson niepokonany jest od pięciu walk, które wygrywał decyzjami lub nokautami. W swojej ostatniej walce rozbroił Jake’a Ellenbergera. Myślę, że Hendricks w tym pojedynku nie będzie szedł na wymianę, a raczej w zapasy i pracę pod siatką, dzięki czemu spokojnie wygra decyzją. Hendricks, decyzja.

Typujący Hendricksa: Szymon, Marek, Michał, Damian, Patryk, Mariusz, Krzysztof

Typujący Thompsona:

Roy Nelson vs. Jared Rosholt

Mariusz: Krótka piłka. Rosholt pomylił w swojej karierze matę z gejowską plażą i zamiast wylegiwać się na roznegliżowanych facetach przy hawajskiej bryzie, leży plackiem na fighterach, którzy mają problem z tym żeby mu się przeciwstawić. Tej nocy liczę na to, że ktoś mu uświadomi, że pomylił formy spędzania wolnego czasu. Nelson, który nie cierpi na anoreksję powinien rozpuścić ręce czym prędzej i nim Jared zanurkuje po jego nogi wymierzyć mu sprawiedliwość, która będzie niosła za sobą krótką treść: You Are Boring – Get The Fuck Out!

Typujący Nelsona: Mariusz, Patryk, Krzysztof, Damian

Typujący Rosholta: Michał, Szymon

Rafael Cavalcante vs. Ovince Saint Preux

Damian: Nie ma co ukrywać, że Cavalcante walczy o byt w organizacji, jego ostatnie 5 ostatni walk to 3 przegrane jedno No Contest i jedna wygrana z. Igorem Pokrajacem. Chyba nie ma większych wątpliwości co do wygranej Ovince’a. Pytanie tylko w jaki sposób. Rafael ma przyzwoitą stójkę, ale nic poza tym. Nie wydaje mi się, aby był w stanie znokautować St. Preuxa. Moim zdanie, OSP będzie próbować klinczować i sprowadzać do parteru. W drugiej rundzie będzie w stanie poddać zmęczonego już „Feijao”. OSP poddanie 2 runda.

Typujący Cavalcante: Krzysztof

Typujący OSP: Damian, Michał, Mariusz, Szymon, Patryk, Marek

Joseph Benavidez vs. Zach Makovsky

Marek: Krótko i zwięźle – raczej prosta przeprawa dla Benavideza. Owszem Makovsky nie jest ogórkiem, ale nie powinien stanowić zagrożenia w żadnej płaszczyźnie dla Josepha, który jedyne pojedynki w swojej karierze przegrywał z mistrzami. Joseph Benavidez, decyzja

Typujący Benavideza: Mariusz, Marek, Szymon, Damian, Michał, Krzysztof, Patryk

Typujący Makovskiego:

Josh Burkman vs. K.J. Noons

Patryk: Powiem szczerze, nie wiem dlaczego Burkman wciąż walczy w UFC. Powrót do największej organizacji na świecie stał się wielkim niewypałem. Dwie porażki i remis. Słabo to wygląda. Bądź co bądź to być albo nie być tego zawodnika w octagonie Zuffy. Dla Noons’a to także ostatnia szansa. 2-2-1 w UFC i porażka w dość słabym stylu w ostatniej walce stawia go także na wylocie. Walka na pewno będzie z ww. powodów ciekawa. Obaj maja coś do udowodnienia i obaj zaryzykują. Myślę, ze płaszczyzną walki będzie stójka, gdzie Noons pokaże swoje umiejętności i może pierwszy raz dotrwa do decyzji (choć na to bym nie liczył). Noons przez KO/TKO w drugiej rundzie.

Typujący Burkmana: Krzysztof

Typujący Noonsa: Michał, Marek, Patryk, Mariusz, Damian, Szymon

Damian Grabowski vs. Derrick Lewis

Michał: Jakiś tydzień temu w ciemno postawiłbym na Damiana. Jednak fakt, iż „Polish Pitbull” w jednym z materiałów video zdradził iż trenuje raz dziennie na 80% strasznie mnie niepokoi. Obawiam się niezwykle ciężkiej przeprawy z której Grabowski może nie wyjść zwycięsko, dlatego też trudno wskazać faworyta. Lewis w ostatnich walkach walczy w kratkę, jednak z walki na walkę widać rozwój w jego stójce. Nie widzę jak Grabowski może przebić się w stójce przez długie i niezwykle silne ręce Lewisa. Nie odkryje Ameryki, jeśli Damian Grabowski wepchnie w siatkę Amerykanina, to tam powinien obalić go i skontrolować. Nie sądzę by Damian wygrał przed czasem, uważam że wygra decyzją która będzie go wiele kosztować.

Typujący Grabowskiego: Mariusz, Szymon, Patryk, Krzysztof, Damian, Michał, Marek

Typujący Lewisa: