Największy europejski main event? Z pewnością! Najwybitniejszy zawodnik w historii MMA Anderson Silva zmierzy się z kolejną legendą jakim niewątpliwie jest Michael Bisping, Dodatkowo na karcie także dwóch polaków. Daniel Omielańczuk zmierzy się z Jarjisem Danho, zaś Krzysztof Jotko z Bradem Scottem. Zapraszamy na redakcyjne typowanie.

Michael Bisping vs. Anderson Silva

Mariusz: Parę lat temu taka walka to missmatch pierwszej wody. Dziś Bisping pierwszy raz od 2011 roku wygrał drugą walkę z rzędu. Nie były to wiekopomne wiktorie, tylko decyzje, które w pamięć nie zapadły, ale jednak. Silva jest zagadką. Wiemy, że zobaczymy mądrzejszego i bardziej zdyscyplinowanego zawodnika, ale czy nadal jest tam ogień albo chociaż iskra współczesnego gladiatora z psychiką drapieżcy? 17 zwycięstw z rzędu daje mi nadzieję. Anderson Silva, decyzja.

Typujący Silvę: Mariusz, Marek, Szymon, Damian

Typujący Bispinga: Michał, Marcel

Thales Leites vs. Gegard Mousasi

Michał: Gegard to flegmatyk który walczy w kratkę. Zawodnik który posiada wielkie umiejętności których w UFC nikt jeszcze nie widział. Nie sądzę by to sie zmieniło. Z drugiej zaś strony widzimy odrodzenie się Leitesa który ostatnio poległ po wyrównanej walce z Bispingiem. Patrząc na formę obu wydaje mi się że to Leites wyjdzie z tej batalii zwycięsko dzięki swojemu parterowi i zapasom. Thales Leites decyzja.

Typujący Leitesa: Mariusz, Michał

Typujący Mousasiego: Marcel, Szymon, Marek

Tom Breese vs. Keita Nakamura

Marek: Na ważeniu anglik wyglądał jakby był dwie kategorie cięższy. Nie widzę w której z płaszczyzn Nakamura może zagrozić Breesowi, dlatego też bez wahania stawiam na miejscowego bohatera jakim jest Tom Breese. Przewaga warunków fizycznych połączonych z siłą to zapora nie do przejścia dla Nakamury. Breese nokaut 2 runda.

Typujący Breese: Mariusz, Michał, Szymon, Marek

Typujący Nakamurę: Marcel

Brad Pickett vs. Francisco Rivera

Michał: Obaj nie są w najlepszej formie, na dziesięć ostatnich alk wygrali 3.. Trudno wskazać wiec faworyta. Rivera przegrywał jednak z dużo lepszymi zawodnikami i to w nim upatrywałbym minimalnego faworyta tego starcia. Nie sądzę by któryś skończył rywala, dlatego też postawie na Riverę przez decyzję.

Typujący Picketta: Marcel

Typujący Rivere: Michał. Marek, Szymon, Mariusz

Krzysztof Jotko vs. Bradley Scott

Damian: Jotko jest faworytem według wszystkich, to nie przypadek. Krzysztof po tym jak rozprawił się z Askhamem zyskał sporo. Nie powinien mieć także problemów w tej walce. Jego arsenał w stójce z walki na walkę jest co raz bogatszy, serwuje nam nieszablonowe techniki co procentuje w oktagonie, Nie jest to życzeniowy typ, a chłodna ocena: Jotko decyzja.

Typujący Jotko: Michał. Szymon, Marek, Marcel, Mariusz

Typujący Scotta:

Jarjis Danho vs. Daniel Omielańczuk

Szymon: Daniel Omielanczuk ma podobną sytuację jak przy ostatniej walce – nie do końca znany rywal, debiutant w UFC. A na portalach społecznościowych i nagraniach widać jest, że Daniel jest w formie.A więc spodziewam się podobnego zakończenia jak ostatnio – Omielanczuk, 1 runda, TKO.

Typujący Danho: Marcel

Typujący Omielańczuka: Michał, Marek, Szymon, Mariusz