Niesamowite starcie między dwoma mistrzami wagi koguciej, TJ Dillashawem, a byłym mistrzem, który musiał zwakować pas – Dominickiem Cruzem będzie największym wydarzeniem gali w Bostonie. Na karcie także równie pasjonujące starcie w wadze lekkiej między Anthonym Pettisem, a Eddie Alvarezem. Zapraszamy na redakcyjne typowanie.

TJ. Dillashaw vs. Dominick Cruz

Michał: Niezwykle ciężka a zarazem strasznie pasjonująca walka. Aktualny mistrz to klasa sama w sobie, z walki na walkę pokazuje co raz to lepsze umiejętności. To co sprawił Renanowi Barao zasługuje na wielki podziw. Z drugiej strony mamy „Dominatora” który mistrzem był i tylko kontuzje potrafiły go zatrzymać. Niezwykle ciężko wytypować tu zwycięzcę z prostej przyczyny, nie wiem jaki Cruz wejdzie do klatki. Jeśli zobaczymy starego dobrego Dominicka który dosłownie tańczył w octagonie, był nieuchwytny dzięki swojej pracy nóg to czeka nas fenomenalna walka. Dillashaw pokazał że walka w stójce czy parterze mu nie straszna, dlatego sądzę że podejmie wyzwanie w tej płaszczyźnie by udowodnić Cruzowi swoją wyższość. Stary mistrz zaczął już psychiczną wojenkę, czy TJ polegnie psychicznie jak pewien Brazylijczyk?  Nie sądzę że w takim stopniu, jednak pewne piętno to wywoła które spowoduje iż Dillashaw podejmie rękawice i zobaczymy 25 minut stójki w której lepszy okaże się „stary, nowy mistrz. Dominick Cruz decyzja.

Typujący Dillashawa: Szymon

Typujący Cruza: Michał, Damian, Patryk, Mariusz, Tomasz, Krzysztof, Marek

Anthony Pettis vs. Eddie Alvarez

Mariusz: Faworytem walki zdecydowanie jest Pettis, co biorąc pod uwage jego staż w organizacji i odebranie pasa z rąk Bensona Hendersona jest absolutnie zrozumiałe. W tej walce niestety nie jestem w stanie, nie chcę i nie będę kierował sie suchymi statystykami wedle teorii, która głosi, że są kłamstwa, bluźnierstwa i…statystyki. Z jednej strony Eddie walczył dla UFC tylko 2 razy, z czego wygrał jedynie raz, ale z drugiej strony były mistrz ma 10-cio miesięczną przerwę po walce, w której został zdominowany przez aktualnego mistrza wagi lekkiej. Było mu wróżone wielkie, głębokie i długotrwałe dzierżenie pasa, po czym nie był w stanie nawiązać choćby równorzędnej walki w jego pierwszej obronie. Z tyłu głowy mam cały czas jedną z najlepszych walk jakie widziałem w życiu, czyli pierwsze starcie Alvareza z Chandlerem, i moim zdaniem jeśli Eddie będzie potrafił zaprezentować taką presję, takie tempo i napór jak w tamtym pojedynku, to Anthony znów się pogubi i przegra przynajmniej 2 z 3 rund. Eddie Alvarez, decyzja.

Typujący Pettisa: Michał, Patryk, Szymon, Marek, Damian, Krzysztof, Tomek

Typujący Alvareza: Mariusz

Travis Browne vs. Matt Mittrione

Szymon: Jak wiadomo, w wadze ciężkiej jeden cios potrafi zmienić całkowicie przebieg walki. Zarówno Browne jak i Mitrione takowy posiadają. Obaj w 2015 roku walczyli tylko raz i przegrywali. Zdecydowanym faworytem w tej walce jest młodszy i bardziej doświadczony, Travis Borwne. Walczył on z lepszymi zawodnikami, takimi jak Werdum, Overeem czy Barnett. Posiada solidniejszą stójkę, dzięki czemu w pierwszej rundzie znokautuje Mitrione’a.

Typujący Browne: Michał, Patryk, Szymon, Marek, Damian, Krzysztof, Mariusz, Tomek

Typujący Mittrione:

Francisco Trinaldo vs. Ross Pearson

Damian: Trinaldo jest niesiony czterema zwycięstwami z rzędu, natomiast Pearson przeplata wygrane z przegranymi i wg schematu teraz powinien przegrać. Moim zdaniem tak bedzie, gdyż Francisco ma uderzenie, które potrafi wyłączyć światło a Pearson lubi takie uderzenia przyjmować. Szansę u Rossa widzę tylko po tym jak pierwszą rundę będzie ostrożny, w 2 zacznie dominować, żeby sie nie spompować a w 3 utrzymać pozycję. Nie wiem jednak, czy będzie w stanie obalić Brazylijczyka a jak już mu sie uda, to czy nie zabierze mu to zbyt dużo siły. Na pewno musi pilnować się w pierwszej rundzie, co nie oznacza, że Trinaldo nie będzie miał siły znokautować w drugiej czy trzeciej rundzie. Uważam, że zwycięzcą będzie jednak będzie były rywal Hallman, nawet jeżeli nie znokautuje to Ross i tak nie będzie w stanie ani go poddać, ani dominować przez 2 rundy. Mój typ to Francisco Trinaldo TKO 2 runda.

Typujący Trinaldo: Damian, Marek, Tomek, Patryk, Szymon

Typujący Pearsona: Michał, Mariusz, Krzysztof