Nieco zapomniana, lekko w cieniu gala UFC on FOX na której zawalczą takie tuzy jak Demetrious Johnson, „Jacare” Souza czy Michael Waterson już dzisiejszej nocy. Walką wieczoru będzie pojedynek króla P4P, Demetriousa Johnsona z Wilsonem Reisem. Zapraszamy na nasze typowanie.

Demetrious Johnson vs Wilson Reis

Michał: „Mighty Mouse” jest w tej wadze terminatorem, nadczłowiekiem który niszczy rywali jak tylko chce. Kompletny w każdej płaszczyźnie mistrz jest wielkim faworytem tego starcia, nie bez przyczyny. Ostatni raz poległ w 2011 roku wagę wyżej z Dominickiem Cruzem. Wilson Reis to wyśmienity grappler który swoje BJJ wyniósł na bardzo wysoki poziom. I to właśnie w tej płaszczyźnie będzie szukać rozwiązania walki. „Mysza” jednak nie jest gapa w te klocki, nie da się sprowadzać a w stójce pewnie wypunktuje bądź skończy Reisa. Johnson decyzja.

Michelle Waterson vs Rose Namajunas

Michał: Z perspektywy Polskiego fana najciekawsza walka gali. Jesli Waterson wygra ten pojedynek to z pewnością będzie następną rywalką wygranej z pojedynku Jędrzejczyk vs. Andrade. „The Karate Hottie” jest po dwóch zwycięstwach w UFC, Namajunas wraca po porażce z Karoliną Kowalkiewicz. Nie sądzę by partnerka Pata Barrego była w stanie wygrać ten pojedynek. Uważam że jest to zawodniczka która będzie odsiewała zawodniczki ze średniej półki od tych najlepszych. Nie zdziwi mnie jej wygrana, jednak stawiam na Waterson przez decyzję.

Ronaldo Souza vs Robert Whittaker

Michał: Jak pokonać Souzę pokazał Romero. Jednak czy Whittaker jest w stanie to powtórzyć? Jeśli uniknie parteru to jest, bo to bardzo dobry uderzacz. Jednak „Jacare” który poprawił swoje zapasy jest w stanie obalić w tej chwili każdego z tej kategorii i to największa zagwostka dla sztabu Whittakera.  „Reaper” posiada naprawdę dobrą stójkę, nokautujący cios i dobrą obronę przed obaleniami. Myślę jednak, ze siła fizyczna połączona z dobrymi obaleniami i maestrią parterową pozwoli „Aligatorowi” na wygranie przed czasem.

Alexander Volkov vs Roy Nelson

Michał: Technika kontra brutalna siła. Czterdziestoletni Nelson ma dwie rzeczy, kowadło w ręku i szczękę ze stali. Volkov to bardzo techniczny kickboxer który posiada świetne warunki fizyczne. Jeśli walka będzie toczyła się w dystansie jak zapewne zakłada sztab Volkova to kopnięciami i ciosami prostymi Rosjanin powinien być w stanie utrzymać walkę na nogach i wypunktować wysoko Nelsona. „Big Country” jednak jeśli zbliży się tylko i wejdzie w półdystans powinien klinczować i obalać. Jeśli będzie szukać cepa, rozczaruje się bo trafić „Drago” nie jest łatwo. Jak z nim walczyć pokazał Timothy Johnson. Czy Nelson to powtórzy? nie sądzę, będzie polować na jeden cios  pozwalając Volkovovi na łapianie punktów. Alexander Volkov decyzja.