Wracający po dwóch bolesnych porażkach Edson Barboza pokazał, czemu jest numerem 5 na świecie. Znokautował Dana Hookera w 3 rundzie.

Hooker zaczął od kopnięcia na tułów. Rywal odpowiedział tym samym. Barboza krążył okopując wykroczną nogę oponenta. Zawodnicy na zmianę mieli zrywy, który motywowały wymiany w półdystansie. Brazylijczyk ostrożnie wybierał akcje, które chciał wykonać. Raz udało mu się zamknąć przeciwnika na siatce, wtedy trafił prawym crossem, który mocno wstrząsnął Danem.

Po przerwie Edson od razu zaczął znów okopywać wykroczną nogę „The Hangmana”. Nowozelandczyk nie dawał miejsca na obszerne kopnięcia. Nastawił się na pojedynek w zwarciu. Mimo to, reprezentant American Top Team trafił. Podążył za upadającym rywalem, ale 28-latek skorzystał z okazji, aby przetoczyć i zdobyć dominującą pozycję. Walka wróciła do stójki, gdzie Barboza bombardował, ale przeciwnik wszystko zniósł i dotrwał do gongu.

W ostatnim starciu Hooker był potwornie zmęczony. Inkasował mnóstwo ciosów. Brazylijczyk ulokował obrotowe kopnięcie na wątrobie rywala, co było początkiem końca.

Zobacz również: UFC on FOX 31 – wyniki [NA ŻYWO]