Jack Hermansson pomimo początkowych problemów, doświadczeniem i wszechstronnością zwyciężył z Joe Pyferem na pełnym dystansie.

Runda 1:

Obaj zawodnicy mocno ruszyli do przodu. Niskie kopnięcie Joego Pyfera, dokładka lewym sierpowym. Kolejne niskiego kopnięcie Amerykanina, Jack Hermansson także wyprowadził dwa kopnięcia. Kolejne wymiany na kopnięcia. Świetny lewy po stronie Pyfera. Na każdą akcję „Jokera”, rywal doskonale znajdował odpowiedź i kontrę. Świetne ciosy ze wstecznego w wykonaniu Norwega. Prawy Pyfera, który wytrącił rywala nieco z rytmu. Hak w wątrobę po stronie zawodnika z USA. Mnóstwo lewych doszło do głowy Hermanssona.

Runda 2:

Kolejne lewe proste dochodziły do głowy Skandynawa. Poprawka prawym. Hermansson ruszył po sprowadzenie, jednak nie był w stanie sfinalizować próby. Dwa dobre ciosy Amerykanina, kopnięcie. Prosty na tułów po stronie Pyfera. Hermansson zamknięty na siatce, mocno obijany przez przeciwnika.

Runda 3:

Atak Hermanssona, Pyfer niewiele jednak robił sobie z jego ciosów, starając się unikać wszystkich wyłącznie balansem głowy. Prawy Amerykanina. Odpowiedź lewym ze strony Skandynawa, klincz, świetne kolano „Jokera”! Sporo niskich kopnięć Hermanssona. Dobry cios „Jokera”, rywal chwiał się na nogach! Pyfer pod koniec rundy zaczął nadrabiać straty i traktować przeciwnika mocnymi sierpowymi. Szukanie obalenia na sam finisz rundy przez Amerykanina, lecz nieskutecznie. Dobre ciosy w kontrze po stronie Hermanssona.

Runda 4:

Pyfer szukał sprowadzeń, być może ze względu na ból wykrocznej nogi okopanej przez przeciwnika. Hermansson nie dawał się zamykać na siatce, do czego dążył jego rywal. Skandynaw dobrze orbitował wokół klatki i wyprowadzał pojedyncze ciosy ze wstecznego, którymi zwykle trafiał. Nieudane obalenie Pyfera, klincz pod siatką. Walka ponownie w stójce, dobre ciosy proste Hermanssona. Ogrom niskich kopnięć lądował na wykrocznej nodze Amerykanina.

Runda 5:

Celne ciosy Pyfera na rozpoczęciu rundy. Kopnięcie na korpus i następnie na nogę po stronie „Jokera”. Lewy prosty Hermanssona. Kolejne potworne kopnięcie w łydkę. Bierny Pyfer, zepchnięty na siatkę. Udane sprowadzenie po stronie Skandynawa! Dojście do pozycji bocznej. Kontrola do końca pojedynku.

Sędziowie zgodnie wypunktowali pojedynek w stosunku 48-47 na korzyść Jacka Hermanssona.