Wielu fanów KSW z utęsknieniem czekało na ogłoszenie kolejnej batalii Urosa Jurisica pod sztandarem największej, polskiej organizacji, a tymczasem otrzymujemy informację o jego występie w Bellator MMA. Jak czytamy na stronie federacji prowadzonej przed Scotta Cokera, Słoweniec wejdzie do tamtejszej klatki już pierwszego października. Jego oponentem ma być Walijczyk – Lewis Long. 

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Fani znad Wisły niezwykle ciepło przyjęli transfer Urosa Jurisica (11-1) do KSW. Wielu spekulowało, iż może daleko zajść w tamtejszej kategorii, jednakże wszystko wskazuje na to, iż sam zawodnik póki co ma nieco inne plany. Osoby śledzące go w mediach społecznościowych, mogły zauważyć, iż fighter już od jakiegoś czasu dodawał zdjęcia z rękawicami Bellator MMA. Teraz przyszedł czas na konkrety – jak można wyczytać na oficjalnej stronie amerykańskiej organizacji, 28-latek wystąpi na jednym z październikowych wydarzeń. Skrzyżuje wtedy rękawice z legitymującym się zawodowym rekordem 18-6, Lewisem Longiem.

Zobacz także: Rewanżowe starcie Douglas Lima vs. Michael Page walką wieczoru gali Bellator 267

Jurisic po raz ostatni widziany był w akcji, w styczniu bieżącego roku. Podczas gali KSW 58 podzielił klatkę z Shamilem Musaevem (15-0), lecz po wyrównanej batalii, ostatecznie musiał uznać jego wyższość, jednogłośnie przegrywając na kartach sędziowskich. W zawodnikach buzowało sporo emocji, stąd tuż po walce wywiązała się awantura, po której wszyscy zaangażowani w nią członkowie zostali ukarani karami finansowymi, czy nawet otrzymali zakaz wstępu na następne wydarzenia.

Źródło: Bellator.com