Usman zaprasza do walki, McGregor milczy… Czyżby się bał?

246
źródło: mmabum.com

Aktualny mistrz kategorii półśredniej, Kamaru Usman uważa, iż będący bardzo aktywny ostatnimi czasy w mediach społecznościowych, największy gwiazdor UFC – Conor McGregor zasługuje na walkę mistrzowską w limicie do 77 kg. „The Nigerian Nightmare” twierdzi jednak, że Irlandczyk nie podejmie takowego wyzwania, ponieważ wie, że przegra.

Wiele wskazywało na to, że kolejnym sportowcem, który otrzyma szansę walki o najwyższe trofeum w dywizji półśredniej będzie Jorge Masvidal, jednak ten – ku zaskoczeniu wszystkich -, skłania się do rewanżowego starcia z Nate’m Diazem

Zobacz także: Jorge Masvidal chce rewanżu z Natem Diazem

Kamaru Usman w rozmowie z ESPN powiedział, że jest otwarty na starcie z Conorem McGregorem. Nigeryjczyk uważa, iż byłaby to świetna walka, ponieważ Irlandczyk udowodnił swoją wartość w kategorii do 77 kg, wygrywając na początku tego roku w zaledwie 40 sekund z Donaldem Cerrone.

To byłoby coś historycznego. Wielu ludzi p*erdoli, że Conor nie zasługuje. Okej, ale kolejnym zawodnikiem, który na to zapracował jest Leon Edwards, a on nie może przylecieć, więc co? Jeśli „Notorious” dałby radę stawić się na tym pojedynku, to dlaczego nie mielibyśmy zawalczyć? Niedawno występował w 170 lb i wyglądał świetnie. „Cowboy” pokonał wielu wysoko sklasyfikowanych gości z dywizji półśredniej, a McGregor wyszedł i zniszczył go w mniej niż minutę. Jak ktoś może mówić, iż Conor na to nie zasłużył?

Mimo, że Usman chętnie skrzyżowałby rękawice z irlandzkim gwiazdorem, jest przekonany, iż ten nie przyjmie takiego wyzwania.

On mówi, że jest najlepszy ze wszystkich spośród trzech dywizji, dlatego teraz może to udowodnić. Niech wyjdzie i wygra kolejny pas. Daję mu szansę, także jeśli będzie tego chciał – zróbmy to. Ale on woli to przemilczeć. Dlaczego Conor? Kto odmawia walki mistrzowskiej? Nigdy w historii nie widziałem czegoś takiego. Kto mówi nie, jeśli sam czempion zaprasza do starcia? Tylko ktoś, kto wie, że nie ma szans na zwycięstwo i jest świadomy, iż to by zmieniło całą perspektywę jego kariery. 

podsumował Nigeryjczyk.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Źródło: BJPENN.com