Według znajdujących się w przestrzeni internetowej ustaleń, mistrzyni wagi muszej – Valentina Shevchenko, wróci do oktagonu na początku marca, przy okazji UFC 285. Zmierzy się wówczas z Meksykanką, Alexą Grasso.

Wygląda na to, iż podczas zaplanowanego na czwartego marca UFC 285 zobaczymy nie dwa, a trzy mistrzowskie pojedynki. Obok potwierdzonego już starcia pomiędzy Jonem Jonesem (26-1) i Cirylem Ganem (11-1), a także możliwej potyczki Amandy Nunes (22-5) z Irene Aldaną (14-6), dojdzie wówczas także do potyczki na szczycie kategorii muszej!

Zobacz także: Sprawa karna Michała Materli została umorzona

Jak podaje dziennikarz Eurosportu, Marcel Dorff, powołując się na Carlosa Legaspiego, obecna czempionka – Valentina Shevchenko (23-3) położy wówczas na szali swoje trofeum w bezpośredniej rywalizacji z zajmującą czwartą lokatę, Alexą Grasso (15-3).

„Bullet” ostatni pojedynek stoczyła w czerwcu minionego roku, podczas gali z numerem 275. Stanęła wówczas w szranki z Talią Santos (19-2) i po pięciu wyrównanych rundach, finalnie niejednogłośnie zwyciężyła na kartach sędziowskich. Dzięki temu wydłużyła swoją serię wygranych do dziewięciu.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Grasso podejdzie natomiast do rywalizacji po czterech triumach. Po raz ostatni widzieliśmy ją w akcji podczas jednego z październikowych wydarzeń. Skrzyżowała wtedy rękawice z reprezentantką Brazylii, Viviane Araujo (11-4), ostatecznie wypunktowując ją na pełnym dystansie.

Źródło: Twitter/Marcel Dorff