Niestety… Najpierw pandemia, potem kontuzja Łukasza Jurkowskiego, a teraz… kolejna kontuzja, tym razem u Szymona Kołeckiego. KSW ogłosiło właśnie, że zapowiadana na KSW 55 długo wyczekiwana walka nie odbędzie się.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Za pośrednictwem mediów społecznościowych organizacja KSW podała do publicznej informacji, że pojedynek Kołecki vs. Jurkowski wypada z karty gali z numerem 55, a powodem tego jest kontuzja, która tym razem dopadła byłego olimpijskiego mistrza:

W obszernym wywiadzie dla InTheCage.pl Szymon Kołecki opowiedział szczegółowo, co się stało i zdradził, kiedy będzie w stanie wrócić do treningów:

Niestety, na gali KSW 55 nie zawalczę z powodu kontuzji.

pisze dziś Kołecki na swoim fanpage’u  i dodaje:

Kilka dni temu po wielu badaniach i konsultacjach zostało zdiagnozowane u mnie przemęczenie naczynia krwionośnego w szyi i do czasu pełnego wyleczenie lekarze nie dali mi zgody na treningi , a tym bardziej na walkę ponieważ w przypadku pogorszenie się stanu zdrowia mogłoby zrobić się niebezpiecznie. Badania kontrolne mam 1 października i mam nadzieję po tej dacie wrócić do pełnych treningów. Przepraszam wszystkich kibiców, których brak mojej walki zasmuci, ale zdrowie najważniejsze. Trzymajcie kciuki. Do zobaczenia na gali najszybciej jak się da.

Wypadnięcie rywala z walki skomentował Łukasz Jurkowski:

Szymon Kołecki jest złotym medalistą olimpijskim w podnoszeniu ciężarów. W zawodowym MMA zadebiutował na PLMMA 72, gdzie pokonał Dariusza Kaźmierczuka (1-8). Obecnie jest na fali dwóch wygranych z rzędu. Swój ostatni pojedynek stoczył na gali KSW 52, gdzie przez TKO w drugiej rundzie pokonał Damiana Janikowskiego (4-3).

Łukasz Jurkowski jest pierwszym turniejowym mistrzem KSW.  W 2011 roku na KSW 15 ogłosił zakończenie sportowej kariery. Po sześciu latach spędzonych na sportowej emeryturze postanowił powrócić do startów. W pierwszym starciu po tej przerwie na KSW 39 pokonał na punkty Rameu Thierry Sokoudjou (19-8).W ostatnim boju na gali KSW 48 pokonał przez techniczny nokaut Stjepana Bekavaca (19-10).