20 stycznia miejsce będzie miało UFC 297, do którego dojdzie w Toronto. Wydarzenie to uświetni najprawdopodobniej mistrzowska potyczka o zwakowane trofeum w kategorii koguciej kobiet. Mayra Bueno Silva ma wówczas podjąć Raquel Pennington. 

Zawodniczki ze ścisłej czołówki dywizji do 61 kilogramów mają się spotkać początkiem roku w mistrzowskiej walce na UFC 297. Jak informuje portal MMA Fighting, największa organizacja MMA na świecie planuje na ten termin starcie pomiędzy zajmującą 2. lokatę Raquel Pennington (15-8) z sąsiadującą z nią Mayrą Bueno Silvą (10-2-1).

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Pennington może aktualnie pochwalić się serią aż pięciu wygranych. Ostatni raz w oktagonie zameldowała się początkiem 2023, więc mistrzowska rozgrywka będzie dla niej powrotem po rocznej absencji. Pokonała wówczas na pełnym dystansie Ketlen Vieirę (14-3).

Bueno Silva natomiast minony pojedynek stoczyła w lipcu. Choć pierwotnie opuściła arenę z ręką uniesioną ku górze, walka następnie została zmieniona na nieodbytą. A to dlatego, że w organizmie Brazylijki wykryto niedozwolone substancje. Wcześniej mogła pochwalić się trzeba zwycięstwami z kolei.

Zobacz także: UFC Sao Paulo – wyniki ważenia. Dwie walki odwołane

Źródło: MMA Fighting, fot. Jeff Bottari/Zuffa LLC