Walka pomiędzy Benavidezem i Formigą wyłoni nowego pretendenta do tytułu

64
źródło: USA today

Joseph Benavidez (27-5) odetchnął z ulgą, kiedy otrzymał informację, że potencjalna wygrana nad Jussierem Formigą (23-5) przybliży go do walki o upragniony tytuł wagi muszej.

Po odejściu Demetriousa Johnsona do ONE FC, waga musza przeżywa moment stagnacji. Prezes UFC Dana White od dawna zastanawia się, czy nie zlikwidować tej dywizji, choć wielu zawodników sprzeciwia się takiemu rozwiązaniu. Jednym z nich jest Joseph Benavidez, który stoczył aż siedemnaście pojedynków dla organizacji UFC. W wywiadzie odniósł się do walki z Jussierem Formigą oraz do przyszłości dywizji:

Kiedy dowiedziałem się ze jest to walka o pierwsze miejsce w rankingu, odetchnąłem z ulgą. Jest szansa, że po raz kolejny zawalczę o pas.

Uważam, że dostanę walkę o pas, ale patrząc na resztę zawodników w kategorii muszej, to czarno widzę przyszłość tej dywizji. Jest nas tylko trzech, ja, Henry i Jussier.

Duża ilość zawodników przeniosła się do wagi koguciej albo odeszła z UFC, tak jak Justin Scoggins.

Benavidez już dwa razy walczył o pas organizacji UFC i w obu przypadkach musiał uznać wyższość Demetriousa Johnsona. Kolejne starcie z Jussierem Formigą może nie tylko wyłonić nowego pretendenta, ale również ocalić całą dywizję od likwidacji.

autor: Tomasz Napiórkowski

źródło: MMAjunkie.com