Już w najbliższy weekend odbędzie się gala OKTAGON 18. W mediach społecznościowych podano informację, że z powodów zdrowotnych Marta Waliczek (4-2) zmuszona była wycofać się ze starcia z Lucie Pudilovą (8-6).

Ostatecznie Czeszka również nie wystąpi na tej gali. Jednym z powodów tej decyzji jest to, że jej trener aktualnie przebywa w USA na przymusowej kwarantanie, która została wprowadzona z powodu światowej pandemii koronawirusa. Ponadto podano informację, że Lucie również nie była w pełni gotowa na ten pojedynek.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez OKTAGON MMA (@oktagonmma)

„Niestety problemy zdrowotne nie pozwalają Marcie Waliczek na walkę z Lucie Pudilovą, która również nie była w pełni zdrowia podczas przygotowań do tej walki. Ponadto musiała uporać się z nieobecnością trenera Petra Monster Knizete’a, który musiał zostać w Stanach Zjednoczonych przez kilka tygodni z powodu nakazanej kwarantanny. Mecz pomiędzy najbardziej utytułowaną czeską zawodniczką a polską sensacją zostaje tym samym odwołany, a debiut Lucie pod flagą OKTAGON na razie przesunięty.”

Marta Waliczek jest również bardzo utytułowaną zawodniczką kickboxingu. W zawodowym MMA stoczyła już 6 pojedynków. Ponad dwa lata temu zdobyła mistrzowski pas organizacji Samara MMA Federation na Battle on Volga 4, gdzie znokautowała w 3. rundzie Karinę Vasilenko (4-6). Ostatni pojedynek w mieszanych sztukach walki stoczyła na Celtic Gladiator 24. Została wtedy poddana w 1. rundzie

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Lucie Pudilova w latach 2017-2020 była związana z Ultimate Fighting Championship, gdzie stoczyła siedem pojedynków. Po fatalnej serii czterech porażek z rzędu została zwolniona z amerykańskiej organizacji. W swoim ostatnim boju na UFC on ESPN+ 24 przegrała na punkty z Justyną Kish (7-3).

Gala OKTAGON 18 odbędzie się 21 listopada w Brnie.

Zobacz także: Fabricio Werdum zawodnikiem Professional Fighters League

źródło: Instagram