Robiący furorę pod szyldem UFC, były mistrz KSW – Dricus Du Plessis, niebawem podejdzie do trudnej rywalizacji! Podczas 290. edycji, zmierzy się z Robertem Whittakerem. Walka ta wyłoni pretendenta do pasa. 

Dricus Du Plessis (19-2) wstąpił w szeregi największej organizacji MMA na świecie w 2020 roku i szybko stał się tam prawdziwą gwiazdą! Po pięciu kolejnych – zwycięskich – pojedynkach, zameldował się w czołówce kategorii średniej, aktualnie zajmując tam szóstą pozycję. Wkrótce powalczy on o miano pretendenta do mistrzowskiego trofeum, które obecnie spoczywa na biodrach Israela Adesanyi (24-2). Czeka go jednak bardzo trudne wyzwanie, bowiem skrzyżuje rękawice z byłym czempionem, Robertem Whittakerem (24-6).

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Konfrontacja ta będzie miała miejsce ósmego lipca, podczas organizowanego w Las Vegas UFC 290. Starcie na szczycie wagi do 84 kilogramów nie jest jedynym, które zostało teraz potwierdzone. Ponadto, ogłoszono jeszcze zestawienie z udziałem byłego rywala Mateusza Gamrota (22-2) – Jalin Turner (13-6) vs. Dan Hooker (22-12) oraz potyczkę dwóch doświadczonych fighterówRobbie Lawler (29-16) kontra Niko Price (15-6).

Zobacz także: Muhammad zmierzy się z Burnsem na UFC 288

Źródło: Twitter/UFC