24 lutego dojdzie do specjalnej, trzynastej gali spod sztandaru KSW. Oprócz wielu superfightów w róznych formułach miejsce będzie miał tam także turniej, który wyłoni nowego mistrza w wadze półciężkiej. Już teraz możesz zagłosować na pary półfinałowe.

W ostatnich miesiącach to Ibragim Chuzhigaev (18-5) dzierżył mistrzowskie trofeum dywizji półciężkiej KSW. Ostatecznie jednak występujący pod flagą Turcji zawodnik zdecydował się odejść z polskiej organizacji, szukając wyzwań u jakiegoś nowego pracodawcy.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Oznaczało to więc, iż w kategorii do 93 kilogramów zapanowało bezkrólewie. By wyłonić nowego czempiona, przedstawiciele organizacji zdecydowali się powrócić do korzeni, organizując jednodniowy turniej. Idealną okazją do odbycia się go jest gala KSW EPIC, która będzie miała miejsce 24 lutego.

W przedsięwzięciu tym udział weźmie czterech topowych fighterów: Rafał Haratyk (17-5-2), Marcin Wójcik (19-8), Kleber Raimundo Silva (22-12), a także Damian Piwowarczyk (7-2). Półfinały będą walkami dwurundowymi, po pięć minut każda. W przypadku remisu na kartach punktowych, do dalszej rywalizacji przejdzie zawodnik, który wygrał pierwszą rundę. Taka formuła ma składaniać uczestników do większej intensywności. Pozostałe zasady pozostają bez zmian. Finał zostanie rozegrany na dystansie trzech pięciominutowych rund.

Pary półfinałowe zostaną wybrane przez kibiców. Głosowanie już się rozpoczęło – dostępne jest TUTAJ.

Zobacz także: Mistrzowski turniej wagi półciężkiej na KSW EPIC!

Źródło: KSW EPIC, fot. Materiały prasowe KSW