Gala XTB KSW Epic przyniesie ekscytujące starcie w brutalnej formule muay thai dwóch czołowych europejskich stójkowiczów. Dodatkowym smaczkiem tego pojedynku będzie walka w małych rękawicach do MMA. W konfrontacji tej zmierzą się dwa popularne nazwiska z Polski i Czech: Michał „Matrix” Królik oraz Václav „Bad Boy” Sivák. Do rywalizacji w kategorii piórkowej dojdzie 24 lutego w PreZero Arenie Gliwice. 

Michał „Matrix” Królik jest bardzo doświadczonym zawodnikiem sportów uderzanych. Ceniony kickboxer zdobył między innymi tytuł amatorskiego mistrz świata WAKO oraz tytuł zawodowego mistrz świata WAKO Pro. Ponad dwadzieścia razy wywalczył tytuł mistrza Polski w kickboxingu. Jest multimedalistą mistrzostw Europy i innych turniejów międzynarodowych. W kickboxingu stoczył kilkadziesiąt zawodowych pojedynków. Rywalizował również w muay thai, boksie i walkach na gołe pięści.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Václav „Bad Boy” Sivák pozostaje niepokonany w zawodowym świecie kickboxingu. Jest dwukrotnym mistrzem świata WAKO Pro. Zdobył też tytuł mistrzowski słowackiej organizacji Real Fight Arena. W swoim profesjonalnym rekordzie ma ponad dwadzieścia wygranych pojedynków. Jest też wielokrotnym mistrzem Czech w K-1 i muay thai. W amatorstwie zdobywał między innymi złote medale mistrzostw świata i Europy oraz innych międzynarodowych turniejów.

Zobacz także: Wybierz pary turnieju wagi półciężkiej KSW. Jak głosować?

Walka wieczoru:
99 kg/218 lb: Mamed Chalidow vs Tomasz Adamek [Boxing match]

Turniej wagi półciężkiej:
Rafał Haratyk #1
Marcin Wójcik #3
Kleber Silva #5
Damian Piwowarczyk #6

Karta Główna:
70,3 kg/155 lb: Piotr Kacprzak vs. Adam Brysz [MMA bout in gi]
65,8 kg/145 lb: Michał Królik vs. Václav Sivák [Caged Muay Thai in MMA gloves

Informacja prasowa, fot. Genesis