Pierwsza decyzja na gali XTB KSW 77 trafiła na konto Daniela Rutkowskiego, który po intensywnej walce niejednogłośnie wypunktował Lom-Aliego Eskieva.

Runda 1:

Przestrzelone kopnięcie Eskieva, podbródek już celny. Obaj nieuchwytni, dobrze uchylają się przed próbami rywala. Trafiony prosty Rutkowskiego. Zwarcie na środku klatki, wymiana sierpów, celniejszy Niemiec. Nadziewa się na kontrę Daniel. Kolejny raz na spięciu wymiana dwóch uderzeń. Próba wysokiego kopnięcia w wykonaniu Lom-Aliego. Obaj dużo pracują obniżaniem pozycji, markowaniem ciosów, schodzeniem pod uderzeniami. Przyspiesza Rutkowski z kombinacją. Naruszony Rutek ciasnym lewym Eskieva, ale więcej konkretów już w tej rundzie nie było. 

Runda 2: 

Bardzo obszerny prawy po obniżeniu pozycji Eskieva, ale czujny Daniel. Rutek odpowiada podbródkowym. Poluje na korpus były mistrz Babilonu. Celniejszy jest Polak, ciosy Eskieva wyglądają groźnie, ale nie dochodzą celu. Dwa mocne niskie kopnięcia Rutkowskiego aż przykucnął Lom-Ali. Kolejne kopnięcia na łydkę. Eskiev czujnie kontruje Daniela obaleniem i kontroluje ostatnie sekundy drugiej odsłony.

Runda 3:

Cała masa prawych dochodzi do głowy Eskieva, coraz bardziej bezradny wydaje się Niemiec. Wywiera presję, ale niewiele z tego wynika. Potężny lewy Eskieva! Rutkowski na deskach, ale błyskawicznie wstaje. Ucieka przed nawałnicą Niemca. Podbródki pod siatką. Ratuje się klinczem, Eskiev nie ma siły przyspieszyć. Wysokie kopnięcie, kolejny sierp. Pływa Daniel, ale zażegnał kryzys. Rutkowski próbuje obalić, zagrożenie poddaniem, ale ostatecznie tylko chwila kontroli ze strony Eskieva kończy rundę. 

Sędziowie po trzech rundach orzekli niejednogłośne zwycięstwo Daniela Rutkowskiego (2x 29-28 28-29)