Niesamowicie ciekawie zapowiadająca się konfrontacja w dywizji piórkowej ma uświetnić zaplanowaną na 14 października galę UFC. Jak podaje Marcel Dorff, powołując się na MMA Junkie, dojdzie wtedy do potyczki pomiędzy Sodiqiem Yusuffem oraz Edsonem Barbozą. 

Sodiq Yusuff (13-2) aktualnie znajduje się na 11. pozycji w klasyfikacji kategorii do 66 kilogramów. Na ten moment może pochwalić się serią dwóch zwycięstw. Po raz ostatni widziany był w oktagonie, w październiku minionego roku. Zmierzył się wówczas z Donem Shainisem (13-5) i nie dając mu żadnych szans, zmusił go do odklepania po zaledwie 30. sekundach od rozpoczęcia rywalizacji. Wcześniej pokonał jeszcze na pełnym dystansie Alexa Caceresa (21-13).

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Wygląda na to, że do akcji powróci 14 października, podczas UFC Vegas 81. Liczne zagraniczne źródła podają, iż stanie wtedy w szranki z Brazylijczykiem Edsonem Barbozą (23-11).

Barboza po raz ostatni zawalczył w kwietniu tego roku. Skonfrontował się z Billym Quarantillo (17-5), którego pokonał, widowiskowo nokautując już w inauguracyjnej odsłonie spotkania. Powrócił tym samym na właściwe tory po wcześniejszej serii dwóch porażek.

Zobacz także: Tony Ferguson o swojej przyszłości w MMA

Źródło: Twitter/Marcel Dorff