W weekend miejsce miała bokserska gala IBA w Dubaju. Podczas wydarzenia doszło do niespodziewanego spotkania oko w oko dwóch byłych czempionów UFC – Conora McGregora oraz Petra Yana. 

Na przestrzeni lat Conor McGregor (22-6) oraz Petr Yan (16-5) kilkukrotnie wymieniali się „uprzejmościami” w przestrzeni internetowej. Głównym tematem były umiejętności bokserskie – każdy z zawodników uważał, iż spokojnie byłby w stanie pokonać tego drugiego.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Nieoczekiwanie zawodnicy spotkali się podczas organizowanego w Dubaju wydarzenia IBA. Przedstawiciele promocji podgrzewali nawet temperaturę, sugerując, iż panowie w przyszłości mogą zmierzyć się w ringu. Wszyscy doskonale zdają sobie jednak sprawę, że najprawdopodbniej do tego nie dojdzie.

„Notorious” od dłuższego czasu przygotowuje się do powrotu po kontuzji, której doznał w lipcu 2021. Od długich miesięcy bardzo dużo mówi się o jego konfrontacji z Michaelem Chandlerem (23-8), jednakże nadal brak jakichkolwiek szczegółów związanych z terminem.

Zobacz także: UFC Vegas 83 – wyniki. Song z pewną wygraną

Zeszłe walki Yana natomiast z pewnością nie potoczyły się tak, jakby sobie tego życzył. Rosjanin zmuszony był uznawać wyższość swoich przeciwników podczas trzech minionych konfrontacji. Ostatni raz zameldował się w klatce w marcu tego roku, przegrywając z Merabem Dvalishvilim (16-4).

Źródło: X/Full Combat, fot. Zrzut ekranu X/Full Combat