Lepszego startu w formule MMA nie mógł wymarzyć sobie Oskar Staszczak. Brutalnym kopnięciem na głowę wyłączył prąd swojemu przeciwnikowi i odniósł pierwsze zwycięstwo w mieszanych sztukach walki.

Nie zmarnował ostatnich lat wywodzący się ze stójki Oskar Staszczak (1-0), który popisał się świetną defensywą zapaśniczą, chwilami, będąc nawet z góry. Co więcej, spróbował duszenia trójkątnego rękoma, a komentator w osobie Artura Sowińskiego powiedział, że to będzie koniec walki. Zabrakło niewiele do sensacyjnego poddania. Nie udało się to jednak i dzieła zniszczenia na swoim przeciwniku Patryku Pietrzaku (0-2) dokonał w połowie 3 rundy, gdzie po bardzo mocnym wewnętrznym low kicku wypalił ponownie lewą nogą, tym razem na głowę. Zamroczony rywal ustał to dzięki oparciu się o siatkę oktagonu, a sędzia natychmiast przerwał walkę. Warto podkreślić przekrojowość mistrza świata w muay thai, który pokazał bardzo solidne przygotowanie grapplingowe.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Walka odbyła się podczas wydarzenia Octagon Fight League 14 w Kielcach. W narożniku Staszczaka gościł były tymczasowy mistrz KSW – Robert Ruchała (9-1). Świetny występ reprezentanta Uniq Fight Club oraz Grappling Kraków po długiej przerwie od zawodowych pojedynków w formułach stójkowych, może okazać się przepustką do większych organizacji poszukujących efektownie walczących fighterów

Całą walkę możecie obejrzeć na zapisie transmisji z tego wydarzenia na kanale YouTube Sporty Walki MMA, Kickboxing, Grappling. Start pojedynku zaczyna się w 2:05:30.

Źródło: YouTube/Sporty Walki MMA, Kickboxing, Grappling, Instagram/Oskar Staszczak