Zawalczą dla dzieci chorych na raka

92
źródło: Cancer Fighters

Już 19 września na Stadionie Wrocław odbędzie się I edycja charytatywnej gali boksu – Boxing Challenge, która organizowana jest przez Fundację Cancer Fighters. Wszelkie zebrane podczas wydarzenia środki zostaną przeznaczone na leczenie podopiecznych Fundacji.

Boxing Challenge to charytatywna gala bokserska, podczas której swoje walki mogą stoczyć biznesmeni, prawnicy, lekarze oraz osobistości znane ze świata show-biznes. Dwie główne idee to możliwość sprawdzenia własnych umiejętności w ringu bokserskim, ale przede wszystkim wsparcie dzieci walczących z chorobą nowotworową.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Cancer Fighters, która na co dzień wspiera leczenie swoich podopiecznych, motywuje ich do walki z chorobą, organizuje wydarzenia specjalne dla pacjentów dziecięcych oddziałów onkologicznych. Od samego początku organizacja jest mocno związana ze światem sztuk walki. Jej ambasadorami są m.in. była mistrzyni federacji UFC Joanna Jędrzejczyk, gwiazdy KSW Michał Materla, czy Artur Sowiński. Cancer Fighters ma na swoim koncie dwie edycje piłkarskiego meczu gwiazd, w których kluczowymi postaciami byli właśnie zawodniczki i zawodnicy MMA oraz bokserzy. Obie edycje odbyły się w Gorzowie Wielkopolskim.

Sztuki walki są nam niezwykle bliskie, bowiem w swoich działaniach i podczas organizowanych wydarzeń możemy liczyć na wsparcie wielu gwiazd czy to boksu, czy MMA. Organizowaliśmy już mecze piłkarskie, dlatego zaczęliśmy się zastanawiać dlaczego nie zorganizować gali bokserskiej. Dzisiaj wdrażamy ten pomysł i mamy nadzieję, że 19 września na Stadionie Wrocław zbierzemy kolejne środki, które przeznaczymy na wsparcie naszych Wojowników.

opowiada prezes Fundacji Cancer Fighters Marek Kopyść.

Na czym zatem polega Boxing Challenge? Zawodnicy – amatorzy, przez osiem tygodni przygotowują się do stoczenia swoich walk. W czasie treningów organizują internetowe zbiórki pieniędzy, których dochód zostaje przeznaczony na leczenie podopiecznych Fundacji. Podczas gali odbędzie się dziesięć, 3-minutowych walk.

Nie możemy doczekać się już pierwszego gongu podczas naszej gali. Wierzę, że to będzie niesamowite wydarzenie, podczas którego zrealizujemy szczytny cel, spełnimy marzenia zawodników i po prostu będziemy dobrze się bawić. Warto wspomnieć, że mało jest takich gal w Polsce, podczas których pojawia się tak duża ilość gwiazd sztuk walki. Już dzisiaj mogę potwierdzić, że będą z nami Joanna Jędrzejczyk, Maciej Sulecki, a także Artur Sowiński.

dodaje Marek Kopyść.

Rekrutacja na kolejne gale cały czas trwa. Wszyscy chętni mogą zgłaszać swoje kandydatury na adres mailowy: boxing.challenge@cancerfighters.pl.

Partnerzy wydarzenia: Stadion Wrocław, In The Cage, Body Chief, Cherry Club, Samuraj Gym, Artnox Fight Sport, Wirtualna Polska.

Informacja prasowa