Zawodnicy UFC typują walkę wieczoru gali w San Antonio: dos Anjos vs. Edwards

źródło: bjpenn.com

Zawodnicy organizacji UFC podzielili się swoimi typami na nadchodzące starcie w kategorii półśredniej, które w najbliższą sobotę zakończy galę w San Antonio, między Rafaelem dos Anjosem (29-11) a Leonem Edwardsem (17-3).

Ryan Hall (UFC, kategoria piórkowa): „To będzie świetna walka. RDA jest niesamowicie twardy, ale Leon Edwards zrobił na mnie niesamowite wrażenie. Ostatnia wygrana RDA nad Lee była dużym zwycięstwem, tak samo jak Edwardsa, który pokonał Gunnara Nelsona, który też jest twardy. To na ten moment najlepsza walka w kategorii półśredniej, którą można było zestawić. Muszę postawić na Leona Edwardsa, ale to jest niesamowicie bliska walka.”

Steven Peterson (UFC, kategoria piórkowa): „RDA oczywiście. Myślę, że RDA sprowadzi go do parteru i użyje swojego grond and pound i jiu-jitsu, aby go zdominować.”

Ricky Simon (UFC, kategoria kogucia): „To ekscytująca walka. RDA jest jednym z moich ulubionych zawodników, głównie przez to, jak miesza ze sobą wszystko – stójkę, grappling i presję. A, w jego ostatniej walce pokazał, że nadal jest w ścisłej czołówce, dlatego uważam, że zwycięży.”

Mirsad Bektic (UFC, kategoria piórkowa): „Myślę, że Rafael dos Anjos sobie poradzi, będzie miał przewagę w grapplingu nad Edwardsem i wygra tę walkę.”

Beneil Dariush (UFC, kategoria lekka): „RDA wygra. Zdominuje tę walkę i pokona Leona Edwardsa grapplingiem, mimo, że miał bardzo krótką przerwę od ostatniego starcia.”

Sam Alvey (UFC, kategoria półciężka): „Uważam, że RDA. Jest dobry. Jakoś nie widzę Edwardsa, który daje sobie z nim radę przez 5 rund, a przecież to jedyny sposób, w jaki dos Anjos przegrywał, jak z Colbym Covingtonem czy Kamaru Usmanem.”

Max Griffin (UFC, kategoria półśrednia): „Myślę, że RDA to wygra przez TKO w trzeciej rundzie. Ma doświadczenie, a jego trenerzy zawsze opracowują genialny game plan. Myślę, że trafi go jakimś czystym ciosem i dokończy w parterze. 

Zawodnicy typujący Rafaela dos Anjosa: Steven Peterson, Ricky Simon, Mirsad Bektic, Beneil Dariush, Sam Alvey, Max Griffin

Zawodnicy typujący Leona Edwardsa: Ryan Hall

źródło: bjpenn.com