Darko Stosic kolejne starcie stoczy poza granicami naszego kraju. BRAVE CF 18 lutego organizuje galę w jego rodzinnym mieście – Belgradzie, gdzie Serb powalczy o pas. Dlaczego KSW się na to zgodziło? Dyrektor sportowy organizacji wyjaśnił tę kwestię w wywiadzie dla naszego portalu.

Darko Stosic (17-5) przebojem wdarł się największej organizacji MMA w Polsce i pokonawszy trzech kolejnych oponentów, stanął przed szansą rywalizacji o mistrzowskie trofeum. Phil De Fries (22-6) okazał się natomiast być zbyt trudnym wyzwaniem na ten etap kariery, dlatego finalnie zmuszony był uznać jego wyższość, przegrywając w piątej odsłonie. Zdążył się już jednak odbić po przegranej – we wrześniu minionego roku ponownie rozbił w rewanżu Michała Kitę (21-15-1).

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Wszyscy czekali na ogłszenie jego kolejnej walki w KSW, aż tu nagle wpłynęły informacje o starcie dla BRAVE CF. Co więcej – w lutym zawalczy on o pas tejże organizacji. Dlaczego przedstawiciele polskiej federacji na to pozwolili? Zweryfikować postanowiliśmy to u dyrektora sportowego – Wojsława Rysiewskiego.

Darko miał walczyć z Michalem Martinkiem. Właściwie byliśmy gotowi już ogłaszać tę walkę, ale niestety tam była dość poważna kontuzja – zerwanie bicepsa, co spowodowało, że Michal musiał się wycofać. Próbowaliśmy znaleźć zastępstwo dla Darko, które ma jakiś sens. W międzyczasie Daniel [Omielańczuk] był już zestawiony z Viktorem Pestą, więc jedynym zawodnikiem, który nie miał walki, jest Prasel. Nie był jednak jeszcze gotowy po kontuzji barku. Stwierdziliśmy, że szczególnie na Czechy robienie walki Stosica z niewiadomo kim nie ma wielkiego sensu, a wpłynęło zapytanie od managementu Darko, czy dalibyśmy zgodę na jednorazową walkę w BRAVE, bo organizują galę w Serbii. 

wyjaśnił, podkreślając, iż zgoda dotyczy tylko i wyłącznie jednorazowego startu, niezależnie od tego, czy uda mu się siegnąć po mistrzowskie trofeum.

Zgoda jest jednorazowa. BRAVE poprosiło o zgodę na jednorazowy występ i taką daliśmy. 

Zobacz także: Kolejny zawodnik KSW stoczy pojedynek poza organizacją! Darko Stosic powalczy o pas wagi ciężkiej BRAVE