Według informacji zebranych przez portal fightroom.hr – dotychczasowy zawodnik organizacji KSW – Darko Stosic stoczy pojedynek o mistrzowski pas organizacji BRAVE w wadze ciężkiej, w swoim rodzinnym Belgradzie.

A jednak nie KSW! Darko Stosic wybrał organizację BRAVE, która 18 lutego organizuje galę w jego rodzinnym mieście w Serbii – Belgradzie. Według doniesień portalu fightroom.hr, serbski zawodnik stoczy tam pojedynek o mistrzowski pas kategorii ciężkiej.

Rywalem Stosica miałby być niepokonany Rosjanin, reprezentujący Bahrajn – Shamil Gaziev, którego rekord w zawodowym MMA wynosi 9-0. Na próżno jednak szukać na jego rozkładzie mocnych nazwisk, poza byłym zawodnikiem FEN – Kirillem Kornilovem, któremu niejednogłośną decyzją zapisał pierwszą porażkę w rekordzie.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Serb ostatni raz widziany był w akcji w okrągłej klatce KSW podczas rewanżu z Michałem Kitą, którego ponownie potwornie ciężko znokautował. Plotki głosiły, że był przewidziany na galę w Libercu, która odbędzie się tydzień po wydarzeniu w Serbii. Warto jednak zauważyć, że Stosic jedynie ogłosił kolejną walkę w lutym, nie podając żadnych szczegółów. Być może zatem wcale na Czechy nie był przewidywany, a jego pojawienie się w klatce w Libercu było nadinterpretacją kibiców. Niedawno zresztą umówił się też z aktualnym mistrzem KSW – Philem de Friesem na rewanż, za pomocą Twittera. Wszystko jednak wskazuje na to, że oferta od organizacji BRAVE była dla Stosica bardziej atrakcyjna.

Na wspomnianym wydarzeniu BRAVE CF 69 wystąpi także inny, znany z występów pod szyldem KSW zawodnik – Aleksandar Ilić, który podejmie Clebera Sousę.

Zobacz takżeMenadżer Jona Jonesa zdradza, że „Bones” będzie najdroższym zawodnikiem wagi ciężkiej w historii UFC

źródło: fightroom.hr