Gale ACA w ciągu ostatnich pięciu lat miały miejsce nie tylko w Europie, ale również w obu Amerykach i Australii. Setna gala jednej z najmocniejszych organizacji MMA na świecie odbędzie się już dziś w Groznym. Transmisję pokaże kanał TVP Sport, a na żywo galę będzie można oglądać na stronie sport.tvp.pl. A już w listopadzie polscy fani będą mogli wziąć udział w gali ACA 101 w Warszawie!

ACA na rynku MMA działa od 2014 roku i ma już na swoim koncie gale w Rosji, Polsce, USA, Brazylii, Australii, Anglii, Austrii i Niemczech. Organizacja jest uznawana za trzecią siłę MMA na świecie i posiada kontrakty na wyłączność z przeszło 250 zawodnikami. Dynamicznemu rozwojowi organizacji od początku przyświeca motto „Less show, more fighting.”

Na większości gal (od red. ACA) możemy być świadkami walk, które mogą pretendować do miana najciekawszych w danym roku na świecie. Na pewno pomaga w tym fakt honorowania dodatkowym bonusem pieniężnym zawodników, którzy zakończą swoje pojedynki przed czasem. Uważam ten pomysł za strzał w dziesiątkę, ponieważ podnosi poziom sportowy wydarzenia, motywuje zawodników, a co za tym idzie wpływa na widowiskowość walk – zauważa Marcin Jabłoński, redaktor naczelny największego portalu branżowego MMARocks.

Decydując się na oglądanie gali ACA, kibic może być pewien, że obejrzy sport na wysokim, międzynarodowym poziomie. – potwierdza Przemysław Osiak, dziennikarz „Przeglądu Sportowego” piszący o boksie zawodowym i MMA.

W piątkowy wieczór odbędzie się setna, jubileuszowa gala organizacji. Jak zauważa założyciel portalu InTheCage.pl, Michał Malinowski, sto gal w pięć lat to ogromny wyczyn. Dominacja na rynku wschodnim jest bezsprzeczna, także w Polsce ACA rozwija swoją popularność poprzez kontraktowanie naszych rodaków(…) – dodaje Malinowski.

Organizacja ACA, wcześniej znana pod nazwą ACB, ma na swoim koncie już siedem gal MMA zorganizowanych w Polsce. Tylko w tym roku gala ACA 92 odbyła się na warszawskim Torwarze, a gala ACA 96 w Łódź Sport Arena.

Od niedawna transmisje gal ACA można śledzić na kanale TVP Sport. Setna gala organizacji już dziś. Na żywo ACA 100 będzie można śledzić od godz. 21:00 na sport.tvp.pl. Kanał TVP Sport, w związku z Mistrzostwami Świata w Lekkoatletyce, pokaże galę ACA w nocy z piątku na sobotę. Start transmisji zaplanowano na godz. 2:25.


ACA 101 w Warszawie!

Kolejna gala ACA odbędzie się w Polsce. Już 15 listopada klatka rosyjskiego potentata MMA stanie po raz drugi w tym roku w stolicy, ale pierwszy raz w hali EXPO XXI. W Warszawie na żywo widowisko sportowe będzie mogło obejrzeć 3 200 kibiców.

Wśród zawodników z Polski, których na pewno zobaczymy w klatce ACA, jest Daniel Omielańczuk i Aslambek Saidov. W walce wieczoru również nie zabraknie Polaka. Warszawianin, Piotr Strus zmierzy się  z piekielnie mocnym rywalem z Rosji. Vitaliy Nemchinov ma na swoim koncie aż dziesięć zwycięstw z rzędu i tylko jedną porażkę. Ta walka na pewno rozpali krew w żyłach kibiców. W sumie podczas listopadowej gali w Warszawie zaplanowano aż 12 pojedynków MMA.

Tylko do 10 października trwa przedsprzedaż biletów na galę ACA 101 w promocyjnych cenach. Szczegóły na oficjalnej stronie organizacji https://www.aca-mma.com/pl/tickets oraz na portalu eventim.pl. Pula biletów w przedsprzedaży jest ograniczona.


Dziennikarze o organizacji ACA

Przemysław Osiak, Przegląd Sportowy
Decydując się na oglądanie gali ACA, kibic może być pewien, że obejrzy sport na wysokim, międzynarodowym poziomie. To sprawia, że jeśli rosyjskiej organizacji nie wymienia się jeszcze wśród kilku największych graczy światowego MMA, ten stan rzeczy może się wkrótce zmienić.

Liczba gal jest imponująca, ich organizacja w wielu krajach także, ale trzeba pamiętać, że najlepszym wyznacznikiem sukcesu są duże hale zapełnione do ostatniego miejsca. Tego można życzyć ACA również podczas imprez w Polsce. A także dobrego odbioru wydarzeń przez widzów TVP Sport.

Marcin Jabłoński, redaktor naczelny MMARocks.pl
ACA z roku na rok wzmacnia swoja pozycję w światowym MMA przez kontraktowanie doświadczonych, dostępnych na rynku zawodników, nie zapominając jednak o talentach. Myślę, że nie będzie przesady w stwierdzeniu, że w tej organizacji nie ma słabych zawodników. Niejeden weteran klatek i ringów na własnej skórze przekonał się, że nie należy lekceważyć przeciwnika z zaledwie kilkoma zawodowymi walkami na koncie, jeśli areną ich starcia jest klatka ACA.
Właściciele stawiają na czysto sportowe wydarzenia, co w dzisiejszych czasach wyróżnia organizację. Na większoś
ci gal możemy być świadkami walk, które mogą pretendować do miana najciekawszych w danym roku na świecie. (…)

Jednym z największych wyzwań dla ACA na kolejne 5 lat będzie utrzymanie wysokiego poziomu sportowego i zainteresowanie swoimi wydarzeniami większej ilości kibiców. Milowy krok jeśli chodzi o polski rynek został już wykonany. Chodzi oczywiście o umowę z ogólnopolską stacją TVP Sport. To bardzo dobra wiadomość dla fanów MMA w Polsce, jeszcze lepsza dla samego ACA.

Michał Malinowski, założyciel portalu InTheCage.pl
ACA zdecydowanie stawia na sport. Sto gal w pięć lat to ogromny wyczyn. To wielkie doświadczenie, ogromna baza zawodników, masa niezapomnianych nokautów oraz przede wszystkim zbudowana marka.

Kierunek i polityka organizacji jest prosta, jednak niezwykle skuteczna. Dominacja na rynku wschodnim jest bezsprzeczna, także w Polsce ACA rozwija swoją popularność poprzez kontraktowanie naszych rodaków, którzy dobrze sobie radzą. Czy są liderami w Europie? Na pewno są na najlepszej drodze, aby tak się stało. (…) Mam nadzieję że za 5 lat ACA dalej będzie obecne w polskiej publicznej telewizji, a hale będą pękać w szwach.

Informacja prasowa