Zgodnie z zapowiedziami, organizacja FEN zamierza dopiąć nową datę gali FEN 28. Wydarzenie na Facebooku promujące tę galę ma ustawioną datę 11 kwietnia. Jak się teraz okazuje, nie jest to zwykły przypadek.

Prezes Fight Exclusive Night, Paweł Jóźwiak przyznał, iż jego organizacja celuje w zorganizowanie 28. edycji gali właśnie w tym terminie. Decyzja, czy event odbędzie się w pierwszej połowie przyszłego miesiąca zapadnie jeszcze w tym tygodniu.

Pierwotnie gala FEN 28 miała odbyć się 28 marca, jednak z powodu pandemii koronawirusa została przełożona. Jeżeli wydarzenie dojdzie do skutku, to odbędzie się bez udziału publiczności i będzie transmitowane w systemie PPV (koszt prawdopodobnie 40 zł). Póki co, nie wiadomo, czy nastąpią zmiany w karcie walk, która początkowo prezentowała się tak:

65,8, MMA: Daniel Rutkowski VS Adrian Zieliński *
120,2, MMA: Szymon Bajor VS Ednaldo Oliveira *
93,0, MMA: Rafał Kijańczuk VS Marcin Wójcik
120,2, MMA: Marcin Sianos VS Adam Pałasz
77,1, MMA: Szymon Dusza VS Vitali Tverdokhlebov
83,9, MMA: Marcin Naruszczka VS Piotr Wawrzyniak
79,0, K-1: Dominik Zadora VS TBA
56,7, MMA: Izabela Badurek VS Izabela Walczak
70,3, MMA: Łukasz Charzewski VS Arbi Nashkhoev
* Walka o pas mistrzowski

Zachęcamy również do wysłuchania naszego wywiadu z Pawłem Jóźwiakiem, w którym opowiedział szerzej o planach związanych z 28. edycją gali, w tym – o możliwych zmianach na karcie studyjnego wydarzenia.

Przeczytaj też: Leon Edwards wyjawia absurdalną prośbę UFC dotyczącą walki z Tyronem Woodleyem

UPDATE:
Z powodu wprowadzanych obostrzeń przez rząd, które zakładają ograniczenie wyjść z domu praktycznie do zera, organizacja podjęła decyzję o nieorganizowaniu wydarzenia 11 kwietnia. Paweł Jóźwiak zapowiedział, że zostanie rozważony inny termin, gdy pandemia koronawirusa się wyciszy.

https://twitter.com/JozwiakPawe/status/1242440878087700481

Źródła: Paweł Jóźwiak/Twitter, fen-mma.com