Dana White o przyszłości Andersona Silvy w UFC

244
mmajunkie.usatoday.com

Wieloletnia kariera Andersona Silvy zbliża się ku końcowki. 45-latek jest obecnie najstarszym zawodnikiem występującym dla amerykańskiego giganta. Legendzie pozostały dwa pojedynki do wypełnienia kontraktu i jak przyznał – chciałby się zmierzyć z jak najlepszymi fighterami. Sam prezes, Dana White ma w tej kwestii zagwozdkę i nie wie z kim mógłby zestawić popularnego „Pająka”.

Anderson Silva jest zdecydowanie jednym z najbardziej rozpoznawalnych zawodników MMA na świecie. Przez wiele lat swojej jakże owocnej kariery zdobywał pasy różnych organizacji, a na tronie dywizji średniej w UFC zasiadał aż przez 7 lat. Tytuł czempiona odebrał mu dopiero w 2013 roku Chris Weidman, który pokonał „Spidera” już w drugiej rundzie. Od tego czasu coś się zmieniło i we wszystkich kolejnych występach Silvie udało się zwyciężyć zaledwie jednokrotnie.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Dana White, w rozmowie z portalem ESPN przyznał, że nie wie co z przyszłością Brazylijczyka. 

Nie wiem. Naprawdę nie mam pojęcia, co zrobić z tymi dwoma walkami. Kiedy Anderson będzie gotowy, aby stoczyć pojedynek, wtedy siądziemy i zastanowimy się jaka opcja byłaby dla niego najlepsza. Na podjęcie decyzji składa się bardzo dużo czynników – jego wiek, pensja. To autentycznie nie jest łatwe.

Ostanimi czasy wiele spekulowało się o superfighcie pomiędzy Silvą a uchodzącym za największą gwiazdę organizacji – Conorem McGregorem, aczkolwiek temat ten szybko został ucięty przez prezesa UFC. Kolejnym zawodnikiem, który wyraził chęć skrzyżowania rękawic z „Pająkiem” jest Anthony Pettis. Niestety, do takiego zestawienia White również jest sceptycznie nastawiony.

Nie ma szału. Z jednej strony mamy gościa, który walczył w 145 funtach, a z drugiej zawodnika uchodzącego za GOAT-a w 185, gdzie na co dzień waży około 210, 215. To nie jest jakaś wielka walka. Wolę organizować znaczące pojedynki, a tutaj tak jak mówiłem – nie ma szału.

A Wy z kim chcielibyście zobaczyć Andersona w oktagonie?

Zobacz także: Rafael dos Anjos ponownie wyzwał McGregora. Kiedyś ta walka mogła zmienić bieg historii UFC…

Źródło: YouTube/ESPN MMA