Pierwszą walką Grand Prix będzie pojedynek Filipińczyka Honorio Banario z Amerykaninem, Lowenem Tynanesem już 25 stycznia w Manili. Kolejne zestawienie to Eddie Alvarez  kontra Timofey Nastyukhin. Ci zawodnicy skrzyżują rękawice 31 marca podczas gali ONE organizowanej w Tokyo.

Honorio The Rock Banario (14-7) to weteran ONE, który dla tej organizacji stoczył już 15 pojedynków. Po gorszym okresie, w którym zanotował 5 porażek z rzędu, od 2016 roku bilans jego walk wynosi 6-1.

Lowen Tynanes (9-0) to bardzo dobry zapaśnik posiadający również nokautującą siłę ciosu. W zawodowej karierze pozostaje niepokonany, a odkąd dołączył do One Championship, to narobił sporo zamieszania w dywizji lekkiej pokonując m.in. Rasula Yakhyaeva (11-7) czy Koji’ego Ando (12-7)

Przed Filipińczykiem stoi duże wyzwanie, jednak nie wiadomo ile rdzy znajduje się na Amerykaninie, który ostatni raz walczył prawie 3 lata temu.

Eddie Alvarez (29-6) to dwukrotny mistrz Bellatora oraz UFC w wadze lekkiej. Walka 31 marca będzie jego debiutem w organizacji One Championship, z którą podpisał kontrakt po rozstaniu z największą organizacją MMA na świecie

Zobacz także: Eddie Alvarez wyjaśnia, dlaczego wybrał ONE Championship i odrzucił inne oferty

Timofey Nastyukhin (12-4) może pochwalić się najszybszym nokautem w historii singapurskiej organizacji. Odprawienie Roba Lisity (14-9) zajęło mu zaledwie 6 sekund. Do najbliższego starcia przystąpi po porażce z Saygidem Guseynem Arslanalievem (6-1) na gali Conquest of Heroes we wrześniu 2018 roku.

To zestawienie będziemy mogli obejrzeć podczas pierwszej gali One Championship organizowanej w Japonii już 31 marca. Cały turniej ma wyłonić najlepszego zawodnika kategorii lekkiej singapurskiej organizacji. Kolejne 2 zestawienia nie zostały jeszcze ogłoszone.

źródło: bjpenn.com, sherdog.com, tapology.com