(Grafika: Marek Romanowski/inthecage.pl)

Trochę z opóźnieniem, ale jest „5 najlepszych zestawień- Polska”, na #styczeń. Nowy rok zacznie się od gali FEN 5 i w moim zestawieniu nie zabraknie walki z tej gali. Każda z walk, stycznia, które tutaj dały mogły spokojnie zostać po zamieniane miejscami, mamy w styczniu kilka naprawdę ciekawych starć w związku z tym talia walk została uzupełniona o Jokery. Zapraszamy.

As
77 kg: Arbi Agujev vs. Albert Odzimkowski

Absolute Championship Berkut 13
Data: 31 stycznia 2015
Miejsce: Orlen Arena, Płock, Polska

Absolute Championship Berkut debiutuje u nas w kraju, czy to dobra decyzja tej organizacji przekonamy się po tym jak będzie zapełniona Płocka hala. Najciekawiej z całej karty zapowiada się starcie Odzimkowski z Agyjevem. Dla Alberta ta walka to możliwość odbudowania się po porażce z Leboutem. Rywalem Alberta będzie Arbi Agujev Rosjanin na co dzień trenujący w Wiedniu. Nie walczył on co prawda od 2013 roku, ale ma za sobą passę pięciu kolejnych wygranych w tym pokonał Artura Kadłubka. Arbi, aż 11 walk wygrał przez poddanie, Albert jeszcze nigdy nie walczył na pełnym dystansie, więc możemy być świadkami wojny ringowej do pierwszego błędu rywala, który w tym wypadku może zakończyć się przerwaniem walki.

Król
Marian Ziółkowski vs. Bartłomiej Kurczewski

PLMMA 47
Data: 30 stycznia 2015
Miejsce: Hala Sportowo-Widowiskowa, Wilanów, Polska

Pod koniec miesiąca w Wilanowie odbędzie się PLMMA z numerem 47. Starcie lekkich Ziółkowskiego i Kurczewskiego, będzie ozdobą tej gali. Zwycięzca zbliży się do walki o mistrzowski pas, którego właścicielem jest Zieliński. Obaj zawodnicy ubiegły rok zakończyli z takim samym bilansem dwóch zwycięstw i jednej porażki. Marian pokonał w rewanżu Jacka Krefta, walka miała miejsce nomen omen w Wilanowie. Pokonał również Tomasza Nebelinga, oraz przegrał walkę o pas z Adrianem Zielińskim. Teraz zrobi wszystko, żeby doprowadzić do rewanżu z zawodnikiem Arrachionu. Na jego drodze stanie Bartłomiej Kurczewski, który ubiegły rok zaczął od porażki w Rosji z Korobkovem , reszta roku była bardziej udana odprawiał kolejno Jeziska, oraz Abzailova. Jak bywa to w pierwszych walkach w roku żaden z nich nie będzie chciał zacząć roku od porażki.

Dama
84 kg: Oskar Piechota vs. Craig White

Time of Masters
Data: 17 stycznia 2015
Miejsce: Hala Stulecia, Sopot

Debiut nowej organizacji i od razu w jakim stylu dwa pojedynki w moim zestawieniu. Zacznę od walki wieczoru na tej gali pojedynek Piechota- White. Przeciwnik Oskara nie jest tak mocny jak poprzedni przynajmniej na papierze, Włoch Mattia Schiavolin miał przecież nieskazitelny rekord, a Anglik ma za sobą 5 porażek. Ale ubiegły rok skończył tak samo jak Polak z dwoma zwycięstwami na koncie. Przeciwnicy nie zachwycają, ale White potrafił wygrywać je przed czasem. Piechota jest znacznym faworytem tego starcia, jeżeli to zwycięstwo ma mu otworzyć drzwi do większej organizacji to czekam na efektowne zwycięstwo Oskara .

Jopek
70 kg: Jacek Kreft vs. Roman Szymański

Time of Masters
Data: 17 stycznia 2015
Miejsce: Hala Stulecia, Sopot

Druga walk z Sopockiej gali, która znajduję się na mojej liście to starcie w wadzę lekkiej, w którym rękawice skrzyżują Kreft, oraz Szymański. Stracie zawodnika Linke Gold Team z zawodnikiem Mad Dogs Gdynia zapowiada się niezwykle ciekawie. Lepszy rok za sobą ma Roman, który swoją przygodę zaczął od dwóch porażek, lecz w 2014 roku karta się odwróciła i wygrał on 4 kolejne walki. Z kolei Jacek ubiegły rok zaczął od rewanżowego pojedynku z Marianem Ziółkowski, przegrał go przez poddanie, w drugiej walce 2014 roku tym razem on poddał niepokonanego do wtedy Patryka Rogoża. Obaj zawodnicy mają dobry parter więc pewnie ich walka będzie toczyć się w stójce.

Dziesiątka
77 kg: Adam Niedźwiedź vs Michał Michalski

FEN 5
Data: 10 stycznia 2015;
Miejsce: Hala RCS, Lubin, Polska

Swoje zestawienie zacząłem od wagi półśredniej i na nim go zakończę. Ostatni pojedynek to starcie na Lubińskiej gale FEN 5. Pierwotnie w moim zestawieniu maiło być starcie Zontek vs. Browarski. Lecz przez kontuzje tego drugiego postanowiłem uwzględnić pojedynek Niedźwiedzia z Michalskim. Nie mówię, że ostateczne zastępstwo w postaci Krzysztof Pietraszka jest gorszę zapowiada się równie ciekawię, lecz mój wybór padł na starcie młodszych i lżejszych zawodników. Michał jest znany jako finalista programu TVN Turbo, MMAster. Na przeszkodzie do wygarnia tego programu stanął mu Daniel Skibiński. W ubiegłym roku dobrze pokazał się na gali debiutanckiej gali PROMMAC . Z kolei Adam w ubiegłym roku zadebiutował zawodowo, zawalczył czterokrotnie, raz schodził jako przegrany. Obaj będą chcieli udanie zacząć rok, moim zdaniem bliżej do tego będzie miał Adam Niedźwiedź, przeszedł on dwa mocne obozy sparingowe Extreme Camp w Bielsku Białej i Obóz Sparingowy w Wałczu. Sparingi z zawodnikami, którzy byli na obu obozach na pewno nie poszły na marne i pomogły podnieść mu swoje nie małe umiejętności. Do tej pory wszystkie jego walki kończyły się przed czasem i teraz nie powinno być inaczej.

Joker
Tutaj będę zamieszczał pojedynki, które zapowiadają się dobrze, lecz nie załapały się do pierwszej piątki (kolejność przypadkowa)

84 kg: Alessio Di Chirico vs. Adam Kowalski

PLMMA 47
Data: 30 stycznia 2015
Miejsce: Hala Sportowo-Widowiskowa, Wilanów, Polska

Mistrz Świata IMMAF ten tytuł do czegoś zobowiązuje do tego nie pokonany w zawodowych pojedynkach w ten sposób mamy obraz dobrego zawodnika. Włoch Alessio Di Chirico stanie naprzeciw Polaka Adama Kowalskiego. Zawodnik Arrachionu ubiegły rok może uważa za udany wygrał od dwa pojedynki. Obaj będą chcieli kontynuować swoją zwycięską passe.

MMA 93 kg: Marcin Zontek vs Krzysztof Pietraszek

FEN 5
Data: 10 stycznia 2015;
Miejsce: Hala RCS, Lubin, Polska

Jak pisałem wcześniej pierwotnie w tej walce Zontek miał zmierzyć się z Browarskim, później rywalem miał być Białorusin lecz dzień przed walką, został nim Krzysztof Pietraszek. Obaj w tym starciu mają coś do udowodnienia Marcin wraca po kontuzji, a zawodnik z Ełku przegrał swoją ostatnią walkę.

70 kg: Łukasz Bieniek (5-2) vs. Grzegorz Szulakowski (4-1)

TFL 5/PLMMA 46
Hala MOSiR, Lublin, Polska
Data: 24 stycznia 2015;
Miejsce: Hala MOSiR, Lublin, Polska

Pojedynek o pas TFL w wadzę lekkiej. Obaj zawodnicy mają za sobą zwycięstwa na gali TFL, na tym polu lepiej wygląda Bieniek, który wygrał trzykrotnie na galach Thunderstrike, Bieniek zawalczył tylko raz, w ubiegłym roku pokonał na punkty Nebelinga. Jak w przypadku poprzednich pojedynków każdy z nich będzie chciał udanie zacząć rok.

Autor: Krzysztof Ciesielczyk