(Grafika: Marek Romanowski/inthecage.pl)

Kontynuujemy jedną z nowych serii na inthecage.pl, a mianowicie co miesiąc na naszych łamach będą się ukazywały dwa artykuły „5 najlepszych zestawień- Polska”, oraz „5 najlepszych zestawień- Świat”. Zestawienia te będą, numerowane jak w talii kart od pokera, czyli najmniej ważna walka jako 10, a najważniejsza jako AS. Wczoraj była polska talia, dziś światowa. Zapraszamy!

 

As

155 lbs: Anthony Pettis (17-2) vs. Gilbert Melendez (22-3)

UFC 181: Hendricks vs. Lawler

Data: 6 grudnia 2014
Miejsce: Mandalay Bay Events Center, Las Vegas, Nevada, USA

Miałem zagwozdkę którą walkę umieścić jako „asa”. Pod uwagę brałem oczywiście walkę wieczoru tej gali, jednak zdecydowałem się na to starcie. Według mnie waga lekka to najlepsza kategoria wagowa nie tylko w UFC ale i MMA. W swojej pierwszej obronie pasa „Showtime” staje przed wielkim wyzwaniem. Gilbert Melendez to twardy kompletny zawodnik, z którym każdy powinien się liczyć. Anthony Pettis to jednak kosmiczna stójka, połączona z wybuchowością gwarantuje nie lada show (time). Pettis nie powinien się także obawiać parteru (pas zdobył poddając balachą z pleców Bena Hendersona). Treningi z naszym Marcinem Heldem powinny także przynieść korzyści dla Pettisa. Melendez wraca po kapitalnym boju z Diego Sanchezem który to był przez niektórych uważany za walkę roku. Obaj zawalczą po ponad rocznej przerwie od oktagonu. Każdy z nich może wygrać.

 

Król

170 lbs: Johnny Hendricks (16-2) vs. Robbie Lawler (24-10)

UFC 181: Hendricks vs. Lawler

Data: 6 grudnia 2014
Miejsce: Mandalay Bay Events Center, Las Vegas, Nevada, USA

Gala na której są dwie walki o pas to ewenement. Gala na której są dwie  walki o pas najsilniejszych dywizji to coś czego jeszcze nie grali. Kolejny mistrz który w starciu rewanżowym będzie bronić pasa. Po kapitalnym pierwszym boju czas na rewanż. Od tego czasu sporo się zmieniło. Lawler odprawił przed czasem Ellenbergera i pewnie pokonał Browna czym w pełni zasłużył na rewanż. Mistrz leczył kontuzję i odpoczywał.Pierwsza  walka z pewnością będzie kandydatem do tej najlepszej w tym roku, była tak wyrównana że trudno o typowanie tego pojedynku. Wyśmienite starcie na szczycie dywizji z pewnością dostarczy emocji.

 

Dama

265 lbs: Junior Dos Santos (16-3) vs. Stipe Miocic (12-1)

UFC on Fox 13

Data: 13 grudnia 2014
Miejsce: US Airways Center, Phoenix, Arizona, USA

Walka do której miało dojść wcześniej została przełożona z powodu urazu Juniora. Miocić w tym czasie w  iście „teleexpresowym” stylu odprawił Fabio Maldonado. Dos Santos wraca po masakrze jaką sprawił mu aktualny czempion, Cain Velasquez. Pięć rund totalnej demolki z pewnością odbiły się na zdrowiu Juniora i wszyscy zadają sobie pytania czy rzutować będą one na dyspozycje Dos Santosa w tym pojedynku. Miocić to także klasowy uderzacz z mocnym ciosem który może napsuć wiele krwi Brazylijczykowi.  Miocić od trzech walk jest na fali wznoszącej, wygrana nad takim zawodnikiem da mu z pewnością szansę walki o pas mistrzowski. Jeśli wygra Junior sytuacja się mocno skomplikuje.

 

Jopek

265 lbs: Alistair Overeem (37-14) vs. Stefan Struve (25-6)

UFC on Fox 13

Data: 13 grudnia 2014
Miejsce: US Airways Center, Phoenix, Arizona, USA

Ostatnia szansa dla Alistaira Overeema. Jeśli to przegra będzie to koniec kariery w UFC dla Holendra. Struve ostatnio toż przed walka zasłabł. Rodak Overeema od dawna cierpi na problemy z sercem. Niewiadomą będzie forma Stefana po ponad półtorarocznej przerwie. Overeem po dwóch porażkach przed czasem zwyciężył z Frankiem Mirem by później przegrać przez nokaut z Benem Rothwellem.Wielkim faworytem jest starszy z Holendrów jednak walcząc pod wielką presją może znów zaliczyć wpadkę. UFC zestawiło ten pojedynek na ratunek „Reemowi” czy popularny Ali skorzysta z tego koła ratunkowego?

 

Dziesiątka

185 lbs: Lyoto Machida (21-5) vs. C.B. Dollaway (15-5)

UFC Fight Night Machida vs. Dolloway

Data: 20 grudnia 2015 roku
Miejsce: Jose Correa Arena, Barueri, Sao Paulo, Brazylia

Walki z udziałem Lyoto to zawsze wydarzenie, Brazylijczyk po porażce z mistrzem, Chrisem Weidmanem wraca. Jego rywalem będzie notujący dwie wygrane z rzędu, CB Dolloway. Zmotywowany walką „w domu” Lyoto będzie podwójnie zmotywowany. Łatwo jednak nie będzie bo CB potrafi zaskoczyć i stworzyć realne problemy każdemu. Wygrane nad Fereire i Carmontem pokazały że Dolloway posiada argumenty by kończyć walki ale także walczy rozsądnie. Tu będzie musiał wznieść się na wyżyny, gdyż Machida to absolutny top.